Otwieranie paczkomatu za pośrednictwem aplikacji. Jak odebrać paczkę bezdotykowo?

InPost pozwala na bezpieczne otwieranie swoich paczkomatów bezdotykowo, za pośrednictwem aplikacji InPost Mobile. Spółka podaje, że taka możliwość dotyczy 95 proc. paczkomatów. Wyjaśniamy, jak wygodnie odebrać paczkę.

Aby skorzystać z opcji zdalnego otwierania należy posiadać aplikację InPost Mobile. Kiedy przesyłka przyjdzie do wskazanego paczkomatu, otrzymujemy w apce powiadomienie o możliwości odbioru. Na miejscu wybieramy w InPost Mobile "Szczegóły przesyłki" i klikamy przycisk "Otwórz skrytkę zdalnie". Drzwiczki automatycznie otworzą się, a aplikacja, dla ułatwienia, wskaże nam położenie skrytki.

Zobacz wideo Kolejne obostrzenia: dzieci mogą wychodzić tylko pod opieką dorosłych, limity w sklepach, ograniczenie dostępu do parków

Na stronie internetowej firmy InPost znajdują się także odpowiedzi na 10 najczęstszych pytań w związku ze zdalnym otwieraniem skrytki. Skróciliśmy dodatkowo tę listę i wybraliśmy z niej to, co najważniejsze. 

Zdalne otwieranie paczkomatu. Kiedy zadziała?

Aby otworzyć skrytkę zdalnie, musisz znajdować się w odległości do 10 metrów od wybranego paczkomatu.

 

Czy przez przypadek nie otworzę skrytki zdalnie?

Nie ma takiej możliwości. Aplikacja InPost Mobile korzysta z systemu nawigacji satelitarnej GPS, co oznacza, że jeżeli nie jesteś w pobliżu swojego paczkomatu, funkcja zdalnego otwierania nie zadziała. Dodatkowo, musisz potwierdzić odbiór paczki zdalnie w dwóch etapach.

Czy muszę podejść do centralki/ekranu paczkomatu, jeśli chcę otworzyć skrytkę zdalnie?

Nie musisz podchodzić do centralki paczkomatu, żeby odebrać swoją paczkę. Aby otworzyć skrytkę wystarczy tylko aplikacja mobilna i zachowanie wspomnianego dystansu.

Dlaczego nie dostaję powiadomień o dostarczonych paczkach?

Wystarczy, że znajdziesz InPost Mobile na liście aplikacji i włączysz otrzymywanie powiadomień. Jak to zrobić? W zależności od systemu:

iOS: Ustawienia → Powiadomienia → InPost Mobile

Android: Ustawienia →  Aplikacje i powiadomienia → Zarządzanie powiadomieniami → InPost Mobile

Więcej o: