Koronawirus w Polsce. Ważna zmiana w funkcjonowaniu paczkomatów InPost w związku z epidemią

Choć firmy kurierskie nie należą do tych, które zawiesiły działalność, to w związku z epidemią koronawirusa zmienił się tryb ich pracy. Ważne zmiany w funkcjonowaniu paczkomatów wprowadził m.in. InPost.

Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się wprowadzić dodatkowe środki ostrożności, dzięki którym ich pracownicy będą bardziej chronieni. W sklepach kasjerzy zostali oddzieleni od klientów pleksi, a także pracują w systemie rotacyjnym, pewne ograniczenia wprowadziła również Poczta Polska, swoich kurierów chronić będzie również InPost, co wiązać się będzie ze zmianą funkcjonowania paczkomatów. 

Koronawirus. Paczkomaty InPost funkcjonują według nowych zasad

Pierwsze zmiany zostały wprowadzone od 16 marca. Podobnie jak miało to miejsce wcześniej, przesyłki w paczkomatach będą czekać na odbiór przez 48 godzin, ale po tym czasie będą odsyłane do nadawcy, a nie do oddziału InPost. To samo tyczy się paczek dostarczanych bezpośrednio do odbiorców. Po dwóch nieudanych próbach doręczenia trafiają one do nadawców.

Co więcej, od początku ubiegłego tygodnia niemożliwe jest nadanie i odbiór przesyłek w punktach obsługi klientów zlokalizowanych przy oddziałach InPost. Bez zmian pozostał tryb nadawania paczek innymi sposobami.

Dlaczego taka zmiana? Chcemy maksymalnie ograniczyć kontakt pracowników Oddziałów InPost z osobami z zewnątrz, gdyż zachorowanie jednej osoby może wpłynąć na pracę całego Oddziału. Zdajemy sobie sprawę, że to istotna zmiana, ale mamy nadzieję, że przyjmiecie ją ze zrozumieniem. Oczywiście wrócimy do standardowych procedur, gdy tylko będzie to możliwe.

- czytamy w komunikacie InPost. 

 Ponadto, od 18 marca zmienił się również tryb odbioru przesyłek kurierskich. Opierać się on będzie o kod odbioru wysyłany przez SMS bądź email. Ma to na celu wyeliminować konieczność składania podpisu na terminalu kuriera.

Zobacz wideo Gospodarcze konsekwencje koronawirusa. Rozmowa z Pawłem Borysem
Więcej o:
Komentarze (119)
Koronawirus w Polsce. Ważna zmiana w funkcjonowaniu paczkomatów InPost w związku z epidemią
Zaloguj się
 • franek.sz

  Oceniono 69 razy 57

  Najlepsza firma kurierska. Gdyby nie paczkomaty, nie robiłbym zakupów na allegro.

 • tregulex

  Oceniono 47 razy 41

  Paczkomaty umożliwiają odbiór przesyłki bez kontaktu z innymi osobami.
  Wszystko na ten temat.

 • juma07

  Oceniono 39 razy 29

  Nie narzekajcei na inpost... poczta polska umożliwoa nadawanie listów poleconych poprzez portal, ale po zakupieniu znaczków i kodu, wydrukowaniu potwierdzenia i tak musisz iść na pocztę do okienka aby nadać list polecony....
  aha i jeszcze jedno śmieszne....jeżeli chcesz nadać list w formacie M (A4, C4) to też tylko na poczcie.... skrzynki pocztowe nie są dostosowane do wrzucania listów o wiekszym formacie jak kartka pocztowa.... PARANOJA

 • dihydrogen_monoxide

  Oceniono 21 razy 19

  Dziękuję z całego serca wszystkim pracownikom InPost. Dzięki Wam jestem w stanie zamówić wiele rzeczy, z dostępem do których miał bym w obecnej sytuacji problem. Życzę zdrowia, uważajcie na siebie.

 • grazanica

  Oceniono 25 razy 17

  Dzisiaj odbierałem paczkę w/g nowych zasad od kuriera. Ekspresowe tempo i super obsługa.

 • grzesiek421

  Oceniono 31 razy 15

  mam aplikację inpost i nie muszę nawet dotykać klawiatury paczkomatu, nie stoję w kolejce. Ludzie instalują bzdury na telefonie a naprawdę praktycznej rzeczy nie chcą...

 • marc.pl

  Oceniono 14 razy 14

  A u mnie był dzisiaj listonosz Poczty Polskiej i jak gdyby nic się nie działo wręczył mi długopis abym pokwitował odebranie przesyłki - może oni tam w PP nie wiedzą że zaraza się panoszy.

 • kaczepieczone

  Oceniono 11 razy 9

  W weekend złożyłem dwa zamówienia na allegro. Wczoraj paczki zostały nadane, dzisiaj po 10-tej były do odbioru. Dla mnie perfect.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX