Koronawirus. Większość nowych przypadków zakażeń na Śląsku pochodzi z kopalni Pniówek. Już 829 zakażonych

Jastrzębska Spółka Węglowa poinformowała o nagłym wzroście liczby górników zakażonych koronawirusem. W poniedziałek w kopalni Pniówek były 543 przypadki zakażenia, a we wtorek już 829.

"W kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej potwierdzono 851 przypadków zarażenia koronawirusem. W samym Pniówku jest to 829 osób, 16 osób w Ruchu Zofiówka, cztery w kopalni Jastrzębie-Bzie, jedna osoba w kopalni Budryk i jedna w Ruchu Borynia. Na kwarantannie przebywa 370 osób. Ogniskiem zarażeń jest kopalnia Pniówek w Pawłowicach" - informuje na swojej stronie internetowej Jastrzębska Spółka Węglowa.

Zobacz wideo Śląsk zostanie odcięty od reszty kraju? "Na ten moment nie ma takich planów"

Z ustaleń RMF FM wynika, że nagły wzrost liczby zakażonych wśród górników to m.in. rezultat tego, że do kopalni dopiero teraz docierają wyniki badań kolejnych pracowników, którzy w ciągu ostatnich dni byli badani na masową skalę. Górnicy badani są dwukrotnie, bo tylko ci, u których dwa razy wykluczy się koronawirusa, mogą wrócić do pracy.

"Dochodzenie do pełnych zdolności wydobywczych w kopalni Pniówek (sprzed 10 maja) będzie następowało stopniowo, w miarę powrotu do pracy zdrowych pracowników. [...] Kopalnie JSW, w tym kopalnia Pniówek, na bieżąco realizują zamówienia kontrahentów. Terminowość, jakość i wielkość dostaw do odbiorców są na najwyższym poziomie" - zapewnia Jastrzębska Spółka Węglowa.

Koronawirus na Śląsku. Ponad 2600 zakażonych pracowników kopalni

Sytuacja na Śląsku jest trudna. Wśród pracowników kopalni potwierdzono już ponad 2600 przypadków zakażenia koronawirusem, a w całym województwie śląskim od początku epidemii stwierdzono ich 5694 (najwięcej spośród wszystkich województw). Śląski Urząd Wojewódzki informuje także o 181 zgonach i 1171 przypadkach ozdrowienia. Na kwarantannie w województwie śląskim przebywa prawie osiem tysięcy osób, a hospitalizowanych jest 391 pacjentów.

Więcej o:
Komentarze (109)
Koronawirus. Większość nowych przypadków zakażeń na Śląsku pochodzi z kopalni Pniówek. Już 829 zakażonych
Zaloguj się
 • naro44

  Oceniono 43 razy 41

  A Morawiecki mówił że sytuacja na Śląsku jest opanowana ?! Czyli ściemniał by głupi lud dalej ogłupiać.

 • wkoz1

  Oceniono 37 razy 33

  k.. wiecej zarazonych niz chorych a oni dalej fedruja.. nikomu niepotrzebny wegiel.. zaczną umierac to bedzie za pozno na refleksję

 • walkirrr

  Oceniono 34 razy 30

  przeciez mongoł z krzywym pyskiem ogłosił wygaszanie koronawirusa ?

 • oyayebye

  Oceniono 25 razy 21

  Może byli wczoraj u fryzjera.

 • skipper52

  Oceniono 19 razy 19

  Rachunki się nijak nie zgadzają. Wg. MZ w poniedziałek było 356 w całym kraju a dzisiaj 195. Aha.... Śląsk to nie w Polsce i to ukryta opcja niemiecka. Wrrrrrr....

 • pe_ro

  Oceniono 18 razy 18

  To jest patriotyzm. Fedrować węgiel z narażeniem życia nie bacząc na koronawirusa. Podziwiam Wasze poświęcenie. To nic, że węgiel ląduje na hałdzie ale Wasza niezłomność wyciska mi łzy z oczu.

 • albacor

  Oceniono 19 razy 17

  A gdzie jest odzwierciedlenie tego w oficjalnych danych? - Jakoś nie widzę.....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX