Węgrzy znaleźli sposób na bezrobocie po pandemii. Zapraszają chętnych do armii

W ten sposób węgierskie siły zbrojne chcą pomóc trzem tysiącom bezrobotnym, którzy stracili pracę z powodu epidemii koronawirusa. Zgłaszać będzie się można od 1 lipca.

Jak podaje dziennik "Magyar Nezmet" Osoby poszukujące pracy, którzy zdecydują się na dobrowolną służbę wojskową, po złożeniu wniosku przejdą badanie medyczne. Następnie przejdą sześciomiesięczne szkolenie w trzech cyklach, które obejmują szkolenie podstawowe, ogólne szkolenie strzeleckie i szkolenie zawodowe. Będą na nie dojeżdżali z domów, zakwaterowanie w koszarach obejmuje dwa lub trzy dni ćwiczeń, zgodnie z harmonogramem.

Zobacz wideo Jak trzymiesięczny lockdown wpłynie na gospodarkę? "Odbicie w kształcie 'kulfona V' jest możliwe"

W tym czasie żołnierze otrzymają wynagrodzenie brutto w wysokości 161 tys. forintów (2100 zł) plus opłatę rekrutacyjną i wyżywienie. Przygotowania odbędą się w 25 miejscach w kraju, w tym w Budapeszcie, Peczu na południu, Gyoer na północnym zachodzie czy Szombathely na zachodzie. Do służby mogą zgłaszać osoby w wieku od 18 do 50 lat.

Rząd gwarantuje także opiekę zdrowotną i pokrywa koszty dojazdu 

Przemieszczanie się do miejsca ćwiczeń jest refundowane przez wojsko. Chętni do służby otrzymają mundury, broń na czas szkolenia i mają prawo do posiłków i opieki medycznej podczas służby. Po sześciu miesiącach szkolenia żołnierze sami zdecydują czy chcą kontynuować służbę w innej formie.

Wraz z utworzeniem nowego oddziału usług węgierskie siły zbrojne wezmą również udział w rządowym programie zarządzania kryzysowego. Kluczowym punktem planu działań na rzecz ochrony gospodarczej jest tworzenie miejsc pracy - zatrudnianie pracowników, którzy stracili pracę z powodu trudności ekonomicznych spowodowanych pandemią. Rząd nie podjął jeszcze decyzji, czy sześciomiesięczny okres specjalnej usługi rezerwowej może zostać przedłużony o kolejne sześć miesięcy, ale nie wykluczono takiej możliwości.

Więcej o:
Komentarze (15)
Węgrzy znaleźli sposób na bezrobocie po pandemii. Zapraszają chętnych do armii
Zaloguj się
 • acide94

  Oceniono 9 razy 9

  A gdzie może zatrudniać nacjonalistyczne państwo niedemokratyczne? W armii, instytucjach propagandy, tworzyć jakieś Straże Obywatelskie, jakieś Chóry Piewców Wielkości Narodu itp.

 • matnet77

  Oceniono 9 razy 7

  Podobny pomysł realizował już niejaki Adolf H. Wiecie czym się to skończyło

 • kazek100

  Oceniono 4 razy 4

  To zwykle działa, ale na bardzo krótką metę. Potem jest jeszcze większy kryzys. Co prawda 3 tysiące to ilość śladowa.

 • junk92508

  Oceniono 6 razy 4

  zamordyzm...

  Zamiast inwestować w służbę zdrowia, opiekę nad chorymi, edukację to pakują kasę w wojsko..

 • jeziorak.pl

  Oceniono 4 razy 4

  Nie ma demokracji, więc rządzą nacjonalistyczne bogobojne tępaki, w takiej sytuacji można tylko dawać ludziom pieniądze (na przykład kiedy siedzą w wojsku i nic nie robią), żeby nie wyszli na ulice.

 • kisssmyass

  Oceniono 4 razy 4

  a potem do budowy autostrad....dla czołgów....skąd ja to znam....? Ci autokratyczni 'liderzy' są kompletnie pozbawieni wyobraźni (i pamięci historycznej).

 • camp.1000

  Oceniono 2 razy 0

  Nie rozumiem dlaczego w Polsce miałobybyć bezrobocie. Ukraińcy nie dojechali, praca czeka w rolnictwie. No chyba że te 2 tys. to za mało.

 • karolus2222

  Oceniono 5 razy -1

  BEZ ZDZIWIEŃ ! ZAWSZE TO BYLI FASZYŚCI !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX