Rafał Trzaskowski zarzuca Ministerstwu Rodziny manipulację danymi. Resort odpowiada

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej opublikowało wykres, z którego wynika, że najmniej wniosków o pożyczyki dla mikroprzedsiębiorców zrealizowano w stolicy. Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, zarzuca resortowi "skandaliczną manipulację" danymi.

"Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej publikuje grafiki ws. rozpatrzonych wniosków z "tarczy". Sprawdziliśmy te dane. To farsa. Porównywanie miast, które mają łącznie po kilka tys. złożonych wniosków, z Warszawą, gdzie tyle składanych jest w ciągu jednego dnia, to kpina i skandaliczna manipulacja" - napisał na Twitterze Rafał Trzaskowski.

Zgodnie z danymi opublikowanymi w mediach społecznościowych przez MRPiPS, w Warszawie rozpatrzono pozytywnie 14 proc. wniosków o pożyczkę dla mikroprzedsiębiorców. Z wykresu udostępnionego w mediach społecznościowych wynika, że najwięcej podań zrealizował Powiatowy Urząd Pracy w Gorzowie Wielkopolskim (85 proc.). Na podium znalazły się także Białystok (73 proc.) i Łódź (70 proc.).

W innym tweecie Rafał Trzaskowski stwierdził, że informacje podane przez MRPiPS to "kłamstwo". "Wzmocniliśmy UP 150 pracownikami i nowym sprzętem za 0,5 mln zł. Rozpatrzyliśmy ponad 20 tys. wniosków i wypłaciliśmy firmom 91,4 mln zł - ze 100 przyznanych przez rząd. Urzędnicy pracują po godzinach i w weekendy. Takie kłamstwa, to dyskredytacja ich ciężkiej pracy!" - napisał prezydent Warszawy.

Rafał Trzaskowski zarzuca MRPiPS manipulację. Resort odpowiada

Ministerstwo Rodziny w odpowiedzi na zarzuty Trzaskowskiego napisało, że informuje, jak wygląda realizacja pożyczek dla mikroprzedsiębiorców zarówno w województwach, jak i w miastach wojewódzkich.

"Prezentujemy dane, które zostały przekazane do systemu przez powiatowe urzędy pracy" - poinformowało Ministerstwo Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej.

Zobacz wideo Jak wybrać nowe mieszkanie w czasach koronawirusa? Pomysłem jest wirtualny spacer
Więcej o: