Nowe zasady w restauracjach i barach. "Znosimy limity osób w branży gastronomicznej"

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział IV etap odmrażania polskiej gospodarki i życia społecznego. Szef polskiego rządu mówił m.in. o nowych zasadach, które będą obowiązywać w restauracjach, barach i kawiarniach.

Władze polski znoszą kolejne obostrzenia wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa. Od soboty 30 maja nie będziemy musieli nosić maseczek w przestrzeniach otwartych, z kolei z początkiem czerwca swoje podwoje otwierać będą m.in. kina, teatry, siłownie i kluby fitness.

Zobacz wideo Czy koronawirus zagraża dzieciom?

Nowe zasady w restauracjach i barach. Bez ograniczeń powierzchniowych, ale z zachowanym dystansem 

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że od soboty 30 maja wprowadzone zostaną nowe zasady w restauracjach, barach i kawiarniach. Zniesione zostaną ograniczenia powierzchniowe, jednak restauratorzy dalej będą musieli zapewnić co najmniej dwumetrowy dystans między stolikami. Klienci powinni też pamiętać, że do momentu dotarcia do stolika, muszą zasłaniać usta i nos. Maseczkę muszą założyć również wtedy, gdy odchodzą od stolika, np. aby iść do toalety. 

Zniesienie limitów osób dotyczy nie tylko branży gastronomicznej, lecz także sklepów, targów, punktów pocztowych oraz kościołów i innych miejsc kultu.

"Znosimy limity osób w branży handlowej i gastronomicznej. Do tej pory w sklepie, restauracji, na targu, w punkcie usługowym czy na poczcie na jedną osobę musiała przypadać określona powierzchnia lub liczba okienek. Od 30 maja ta zasada przestaje obowiązywać" - czytamy na stronie internetowej gov.pl.