Ponowne otwarcie Heliosa. Jakie obostrzenia sanitarne będą obowiązywały w kinach?

W piątek 3 lipca ponownie zostaną otwarte kina Helios. Utrzymane w nich będą jednak szczególne warunki sanitarne. Wyjaśniamy, jakie obostrzenia obowiązują przy wizycie w kinie.

"Jesteście gotowi na nowe otwarcie kin i powrót do filmowych emocji na najwyższym poziomie? My tak, dlatego z nieukrywaną radością pragniemy poinformować Was, że już 3 lipca wracamy do regularnej działalności!" - poinformował Helios, należący do grupy Agora, na swojej stronie internetowej

Zobacz wideo Młoda krew podlana doświadczeniem wyg dała mieszankę wybuchową. Taki jest "Świt" Męskie Granie Orkiestry

Jakie działania zostaną podjęte w celu ochrony widzów i pracowników kin Helios?

  • Pracownicy zostali wyposażeni w przyłbice ochronne zakrywające oczy, nos i usta, a także płyny do dezynfekcji dłoni. Ponadto wszyscy pracownicy kina są zobligowani do noszenia rękawiczek.
  • Co godzinę dezynfekowany będzie hol kina, stoliki oraz toalety.
  • Po każdym seansie sale kinowe będą wietrzone i dezynfekowane. Praca instalacji wentylacyjno-klimatyzacyjnej jest wyregulowana według zaleceń NIZP-PZH.
  • Przy dużej frekwencji, po zakończonych seansach wyjście widzów z sali będzie odbywać się w miarę możliwości wyjściem ewakuacyjnym.
  • Przy wejściu do kina widzowie będą zobowiązani do dezynfekcji dłoni.
  • Każdy widz znajdujący się na terenie kina będzie zobowiązany do zakrywania nosa i ust (obostrzenie obowiązuje również w czasie seansu).
  • Widzowie powinni zachować między sobą bezpieczny odstęp minimum 1,5 metra. Aby to ułatwić, na podłodze w kinowym holu zostały wyznaczone linie wskazujące bezpieczne odległości pomiędzy osobami stojącymi w kolejce, np. po bilety.

Jakie obostrzenia sanitarne będą obowiązywały w kinach?Jakie obostrzenia sanitarne będą obowiązywały w kinach? Fot. Helios / Agora

Wśród filmów, które będą wyświetlane w od piątku w Heliosie, znalazły się takie tytuły jak m.in. "Sala Samobójców: Hejter" Jana Komasy, a ofercie Hit za 10 m.in. osadzony w realiach I wojny światowej, nagrodzony trzema Oscarami film Sama Mendesa "1917". 

Kina Helios

Helios S.A. to największa sieć kin w Polsce pod względem liczby obiektów. Dysponuje obecnie 49 kinami mającymi łącznie 277 ekranów i niemal 53 tysiące miejsc. Spółka skupia swoją działalność głównie w miastach małej i średniej wielkości, ale jej kina są również obecne w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Łodzi, Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu.

Helios S.A. jest częścią Grupy Agora S.A.,

Więcej o: