Zielona Góra. Pracownik sklepu z koronawirusem. Castorama: Osoby mające z nim kontakt nie przychodzą do pracy

Jeden z pracowników sklepu Castorama w Zielonej Górze został zakażony koronawirusem. Sieć marketów budowlanych poinformowała, że inni pracownicy mający z nim kontakt nie przychodzą do pracy.

Gazetalubuska.pl opisuje sytuację, do której doszło w jednym z sklepów budowlanych w Zielonej Górze. Czytelniczka serwisu napisała wiadomość, w której informuje, że mimo wykrycia przypadku koronawirusa wśród pracownika sklepu, część personelu nie przebywa na kwarantannie, co może skutkować zagrożeniem zdrowia dla klientów. 

Zobacz wideo Koronawirus na Śląsku. Jak poważna jest sytuacja?

Zielona Góra. Pracownik sklepu budowlanego zakażony. Na kwarantannie łącznie 60 osób 

Informację o zakażeniu potwierdził Lubuski Urząd Wojewódzki, który nie chciał informować, w którym markecie doszło do zakażenia. Po kilku dniach gazetalubuska.pl dostała informację o tym, że łączna liczba osób znajdujących się na kwarantannie wynosi 60 osób. W ich skład wchodzą pracownicy, ale także osoby postronne. Lubuski Urząd Wojewódzki dodał także, że cała sytuacja znajduje się pod kontrolą i w procesie nie ma żadnych nieprawidłowości. 

Castorama potwierdza doniesienia o zakażeniu koronawirusem 

Lokalny serwis otrzymał także komunikat od biura prasowego sieci Castorama. "Dnia 17 lipca 2020 roku nasz pracownik potwierdził pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa u jednej z osób przebywających z nim we wspólnym gospodarstwie domowym. Po tej informacji pracownik bezzwłocznie opuścił miejsce pracy i został poproszony o profilaktyczną izolację do czasu uzyskania wyników badania również u niego. Tego samego dnia przeprowadzona została dezynfekcja stanowiska pracy oraz wszystkich miejsc, w których pracownik w ostatnim czasie przebywał. 24 lipca otrzymaliśmy od pracownika potwierdzenie również u niego pozytywnego wyniku testu" - czytamy w nim. 

Sieć poinformowała także, że znajduje się w kontakcie z sanepidem, do którego przekazana została lista osób mających kontakt z chorym pracownikiem w miejscu pracy. Osoby te aktualnie nie pracują. Castorama zaznaczyła także, że przestrzega wszystkich zaleceń Ministerstwa Zdrowia dotyczących epidemii COVID-19. 

Informujemy, że w takiej sytuacji sklep nie jest zobowiązany do zamknięcia. 

Więcej o: