Koronawirus. Są nowe obostrzenia. Wesela tylko do 22? Ministerstwo Zdrowia wyjaśnia

Rząd przedstawił nowe obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa. Zmieniły się m.in. przepisy odnośnie do organizacji wesel oraz godzin zabawy w strefach czerwonych. W efekcie pojawiły się wątpliwości co do tego, czy wesela nie będą musiały kończyć się o 22? Sprawę doprecyzowało Ministerstwo Zdrowia.

Ze względu na znaczący wzrost liczby zachorowań i rekordową liczbę nowych zakażeń, Ministerstwo Zdrowia przedstawiło nowy plan walki z epidemią koronawirusa. Bezpośrednim powodem zmian są problemy z dostępnością łóżek w szpitalach. Resort zdrowia ma przedstawić niedługo nowy schemat postępowania z pacjentami niskoobjawowymi. Ponadto jeszcze w tym tygodniu mają wejść nowe obostrzenia sanitarne we wszystkich strefach, tj. czerwonych, żółtych oraz zielonych.

Zobacz wideo Kiedy powstanie szczepionka lub lek na koronawirusa?

Epidemia koronawirusa w Polsce. Nowe obostrzenia na weselach

Podczas konferencji przedstawiono również informacje dotyczące nowych obostrzeń obowiązujących na weselach. Minister zdrowia Adama Niedzielski zapowiedział, że najpewniej już od przyszłego tygodnia zostanie zmniejszona maksymalna dopuszczalna liczba gości na weselach w strefach zielonych oraz żółtych. W tych pierwszych zaprosić będzie mogło uczestniczyć nie 150 (jak dotychczas), a jedynie 100 osób. W strefach żółtych liczba ta spadnie ze 100 do 75 osób. Bez zmian pozostanie strefa czerwona, gdzie na weselu będzie mogło przebywać najwyżej 50 gości.

Zaraz po informacji dotyczącej wesel, minister zdrowia przeszedł do informacji o zamknięciu lokali gastronomicznych po godz. 22:00. Pojawiły się w związku z tym wątpliwości, czy nie dotyczy to także wesel. Money.pl postanowiło zapytać o to u źródła. 

Czy wesela mogą odbywać się tylko do 22:00? Ministerstwo Zdrowia odpowiada

By wyjaśnić sprawę, portal money.pl zwrócił się do rzecznika ministerstwa zdrowia Wojciecha Andrusiewicza. Ten wyjaśnił sprawę i rozwiał wszelkie wątpliwości - wesela nie będą miały żadnych ograniczeń czasowych, nie będzie trzeba kończyć ich wraz z nadejściem ciszy nocnej, także w strefach czerwonych.

Więcej o: