Koronawirus w Polsce. Ile łóżek i respiratorów jest zajętych? [MONITORUJEMY SYTUACJĘ]

Rośnie liczba zajętych łóżek i respiratorów przeznaczonych dla pacjentów chorych na COVID-19. We wtorek 20 października w użyciu jest 8962 łóżek i 725 urządzeń, które wspomagają oddychanie zakażonych.

Koronawirus w Polsce. Zajętych jest prawie 9 tys. łóżek dla chorych na COVID-19

W poniedziałek 19 października minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że w Polsce dostępnych jest łącznie 15 tysięcy łóżek dla pacjentów chorych na COVID-19. Ze statystyk opublikowanych we wtorek 20 października wynika, że zajętych jest 8962 z nich (o 587 więcej niż dnia poprzedniego). Oznacza to, że w użyciu jest 59,74  proc. dostępnych łóżek "covidowych".

Wolnych respiratorów dla zakażonych koronawirusem jest coraz mniej

Ministerstwo Zdrowia opublikowało także dane na temat zajętych respiratorów. Ze statystyk opublikowanych na Twitterze resortu wynika, że zajętych jest 725 takich urządzeń. To o 53 więcej niż w poniedziałek 20 października. W szpitalach w całym kraju dostępnych jest 1115 respiratorów dla zakażonych koronawirusem, a zajętych jest 65,02 proc. z nich. 

Ministerstwo Zdrowia przygotowuje szpital polowy w Warszawie

Ze względu na rosnącą liczbę zakażonych koronawirusem, Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję o stworzeniu szpitala polowego na Stadionie Narodowym w Warszawie. Docelowo w szpitalu tym ma być 1000 łóżek dla zakażonych koronawirusem, a obok niego mają powstać chłodnie na zwłoki osób, których nie udało się uratować. Podobne placówki mają powstać także poza województwem mazowieckim

Zobacz wideo Prof. Matyja o szpitalu na Narodowym: Krok w dobrym kierunku
Więcej o: