Ukraina wpisała Polskę na listę krajów czerwonej strefy

Ukraińskie ministerstwo zdrowia wpisało nasz kraj na listę państw tak zwanej czerwonej strefy. Oznacza to, że aby wjechać na Ukrainę z Polski należy spełnić pewne warunki. Jednym z nich jest odbycie kwarantanny.

Polska znalazła się w czerwonej strefie na opublikowanej przez ukraiński resort zdrowia liście zakażeń koronawirusem w poszczególnych krajach. Podróżni przekraczający granicę Polski z Ukrainą będą musieli się poddać czternastodniowej kwarantannie lub testowi na koronawirusa.

Poza tym po przekroczeniu granicy będą musieli zainstalować w swoim telefonie specjalną aplikację. Pozwala ona na zlokalizowanie osoby podczas kwarantanny. Automatycznie też zwalnia z kwarantanny po ujemnym wyniku testu wykonanego w jednym z certyfikowanych laboratoriów.

Lodowisko udające kwiaciarnie"Magazyn z kwiatami" na lodzie. Tak z obostrzenia łamie lodowisko

Do czerwonej strefy są kwalifikowane kraje, w których liczba zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców jest wyższa niż na Ukrainie.

W ciągu minionej doby nad Dnieprem wykonano około 14 tysięcy testów i wykryto nieco ponad 4,5 tysiąca zakażeń. 

Zobacz wideo Czy Polacy będą mogli wybrać, którą szczepionką chcą być zaszczepieni?

Ministerstwo Zdrowia: 5 739 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. 61 osób zmarło

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 5 739 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Według danych resortu w ciągu ostatniej doby na COVID-19 zmarło 61 osób.

Z powodu COVID-19 zmarło 7 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 54 osoby. Liczba zakażonych koronawirusem: 1 318 562 / 29 119 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). 

W szpitalach przebywa 16 tysięcy 786 osób, zakażonych koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia informuje na Twitterze, że pod respiratorami jest ponad tysiąc sześćset osób. Do dyspozycji pacjentów jest 17 tysięcy 68 wolnych łóżek i tysiąc 374 wolne respiratory. 

Przerwa świąteczna w Niemczech - zdjęcie ilustracyjne Niemcy. Szturm na miejscowości wypoczynkowe. "Mamy tu chaos do trzeciej potęgi"

Więcej o: