Niemcy. Angela Merkel chce przedłużyć lockdown. Pandemia nadal się nasila

Z dokumentu, do którego dotarła w niedzielę AFP wynika, że kanclerz Angela Merkel chce przedłużyć lockdown w Niemczech ze względu na nasilanie się pandemii. Według Instytutu Kocha w ciągu ostatniego tygodnia dzienna średnia zakażeń na 100 tys. osób wynosiła 103,9.

Na poniedziałek planowana jest konferencja rządu federalnego z premierami landów, dotycząca ewentualnego zaostrzenia lockdownu po krótkim okresie poluzowań. Dokument, który cytuje AFP ma być podstawą do poniedziałkowych ustaleń.

Zobacz wideo Konieczny: Pacjenci niecovidowi często trafiają do szpitala, gdy na pomoc jest za późno

Do tej pory surowe restrykcje epidemiczne miały obowiązywać do końca marca, jednak fakt, że średnia zakażeń w Niemczech przekroczyła symboliczny próg 100 na 100 tys. mieszkańców, powinien z zasady skłonić władze do zaostrzenia rygorów sanitarnych - pisze AFP.

Niemcy. Liczba zakażeń wciąż rośnie

Dokument dotyczący przedłużenia lockdownu przewiduje dalsze ograniczenie podróży transgranicznych do "absolutnego minimum" oraz utrzymanie obowiązku odbycia kwarantanny po przyjeździe do kraju, po poprzednim wykonaniu testu na koronawirusa.

Osoby, które mogą pracować zdalnie, powinny robić to nadal, a te, które nie mogą uniknąć udawania się do miejsca pracy, będą miały obowiązek "wykonywania przynajmniej dwóch szybkich testów w tygodniu".

Na ostatniej wspólnej konferencji rządy federalny i rządy krajów związkowych zgodziły się na wycofanie wszystkich działań łagodzących lockdown w przypadku przekroczenia granicy 100 infekcji na 100 tys. mieszkańców w ciągu tygodnia.

Koronawirus - wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Więcej o: