Samochód Tesli sam wyjedzie z garażu i zaparkuje pod domem

Elon Musk przygotował niespodziankę dla właścicieli samochodów Model S. Teraz, elektryczne pojazdy Tesli mogą samodzielnie wyjeżdżać z garażu.

Nowa funkcja pojawiła się wraz z aktualizacją oprogramowania dla autopilota Tesli. Teraz, kierowca może ?wezwać? swój zaparkowany samochód, wciskając odpowiedni przycisk na kluczyku lub wybierając opcję w aplikacji mobilnej.

Czytaj też: Nadchodzi era autonomicznych samochodów

Elon Musk ostrzega , że nowa funkcja wciąż znajduje się w fazie eksperymentalnej. A to może oznaczać, że nie zawsze będzie działać w prawidłowy sposób. Prezes Tesla Motors podkreśla jednak, że w ciągu najbliższych lat elektryczne samochody będą potrafiły więcej. Dużo więcej.

?Za dwa lata będziesz mógł wezwać swój samochód z drugiego końca kraju. Jeśli będzie on zaparkowany w Nowym Jorku, a ty będzie w Los Angeles, to auto samo znajdzie drogę do ciebie? - zapewnia Elon Musk.

Autonomiczne samochody za 2-3 lata

Musk podkreśla również, że w niedalekiej przyszłości elektryczne samochody będą potrafiły samodzielnie naładować swoje akumulatory na stacji. Amerykański miliarder po raz kolejny zapewnił, że w pełni autonomiczne samochody Tesli będą gotowe za 24 lub 36 miesięcy.

?Nie wydaje mi się, abym był w tej kwestii zbytnim optymistą? - dodał Elon Musk.

Autonomiczne samochody były jednym z najważniejszych trendów na tegorocznych targach CES 2016. W Las Vegas swoje pomysły na technologię, która przybliży nas do ery samosterujących pojazdów prezentowali zarówno najwięksi rynkowi gracze (Ford, Volkswagen), firmy, które dotychczas w żaden sposób nie kojarzyły się nam z motoryzacją (nVidia), jak również absolutny debiutant - startup Faraday Future.

Więcej na ten temat przeczytasz w naszym tekście.

Źródło: Business Insider

Więcej o:
Komentarze (10)
Samochód Tesli sam wyjedzie z garażu i zaparkuje pod domem
Zaloguj się
 • m33h0w

  Oceniono 5 razy 5

  Jeszcze jak sam pojedzie żeby się naładować to będzie pełnia szczęścia ;)

 • sloik68

  Oceniono 21 razy 5

  ten system juz dziala w pisIS - na wezwanie pokurcza długoPiS wykonuje kazde polecenie bez wzgledu na dzielaca ich odleglosc i pore dnia

 • klemens1

  Oceniono 5 razy 3

  Jak odkurzacze, które same po domu jeżdżą - też potrafią znaleźć drogę do stacji.

 • Lech Kuc

  0

  A czy przypadkiem policja nie będzie miała możliwości blokowania samochodu przez Wi-Fi

 • wmc-33

  Oceniono 2 razy 0

  Ostatnio widziałem gdzieś zestawienie ilości nowo przyznawanych patentów dotyczących samochodów autonomicznych. Zdecydowanym liderem jest Toyota, za nią idą inne koncerny motoryzacyjne i ich tradycyjni dostawcy. Kalifornijskie firmy technologiczne i sama Tesla są bardzo daleko za nimi. Ciekawe, ale wcale nie zaskakujące jest, że liderzy mają znacznie więcej wątpliwości i obaw, niż pan Iron Man.

 • 2tiredd

  Oceniono 10 razy -4

  Coraz więcej zbędnej elektroniki, ogłupiającej użytkownika i sprzyjającej hackerom i złodziejom. Może od razu jakąś pulę im przekazać, zwłaszcza w Polsce, gdzie auta często giną sprzed garażu. Zadowolą się, to odpuszczą użytkownikom - uszczęśliwianym na siłę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX