10 niezapomnianych filmów z YouTube - zagraniczne

Przedstawialiśmy niedawno niezapomniane, polskie filmy z YouTube. Świat nie jest jednak gorszy i swoje hity też ma. I choć trudno wybrać zaledwie dziesiątkę świetnych, często oglądanych plików wideo z serwisu, to wymienione poniżej klipy powinny zachęcić czytelników do wymieniania swoich typów. Oglądajcie zatem i wymieniajcie swoje ulubione pliki wideo.

RickRoll

Jeśli na ekranie twojego monitora nagle pojawił się Rick Astley, to jest to znak, że dałeś się wkręcić. Never Gonna Give You Up to urocza piosenka, ale zapewne nie jej szukałeś, prawda? Jeden z popularnych klipów w YouTube, a zarazem internetowy mem. Krótko mówiąc, nieśmiertelność zapewniona przez internautów.

Remi Gaillard

Szalony Francuz od dawna bawi i zaskakuje internautów. Być może nie wszystkie klipy z Gaillardem to światowa klasa, ale ciężko nie śmiać się kiedy oglądamy go wcielającego się w Rocky?ego czy ćwiczącego dziesięciobój.

Volkswagen Vader

Nie trzeba być fanem Gwiezdnych Wojen, by docenić pomysł giganta motoryzacyjnego (wynajętej agencji reklamowej) na ten klip. Przyjemny, lekki, odwołujący się do popkultury. Takie materiały filmowe lubimy.

Old Spice Guy

Kolejna reklama, ale nie byle jaka. Prosty pomysł, interesujące wykonanie, charyzmatyczny Old Spice Guy. Te trzy składniki połączono ze sobą i wyszedł z tego internetowy hit. Możemy go zresztą oglądać także w rodzimej telewizji, a kolejnych klipów z "facetem pachnącym jak facet" jest całe mnóstwo. Old Spice Guy odpowiadał nawet przesłane mu wiadomości.

Bed Intruder Song

Kolejny dowód na to, że Internet zrobi z ciebie bohatera w pięć minut. Potwierdza to przykład Antoine?a Dodsona i włamywacza, który zakradł się do sypialni jego siostry. Krótki materiał w lokalnych wiadomościach, kreatywność internautów i mamy Bed Intruder Song.

Ken Block - Gymkhana

Trudno pozostać obojętnym na to, co wyczynia Ken Block w swoim rajdowym aucie. Popis umiejętności kierowcy i możliwości jego samochodu po prostu wgniata w fotel. Chyba każdy z nas chciałby tak poszaleć.

Yosemitebear Mountain Giant Double Rainbow

Jest dobrze, kiedy w życiu potrafimy się cieszyć z drobiazgów. Drobiazgów takich jak piękna, podwójna tęcza. Wystarczy odrobina (nie)ludzkiego zachwytu, by zostać bohaterem jednego z najczęściej oglądanych klipów w YouTube, a jednocześnie internetowym memem.

Kichająca panda i Dramatic chipmunk

O tym, że internautów bawią drobiazgi przekonuje zresztą nie tylko podwójna tęcza. Jak inaczej wytłumaczyć popularność dwóch krótkich klipów, w których występują sympatyczne zwierzaki?

Susan Boyle

Dla takich występów ogląda się programy takie jak Idol czy Mam Talent. Niepozorna Susan Boyle podbiła serca Brytyjczyków, a nagranie jej występu okrążyło cały świat. Choć najbardziej popularnego klipu nie można umieścić na stronie, to możemy was do niego przekierować i w zastępstwie pokazać inny piosenkę w wykonaniu Susan.

Nyan Cat

A na koniec zagadka. Dlaczego Nyan Cat stał się tak bardzo popularny? Nie mamy pojęcia. Warto się zastanowić czy wie to kilkadziesiąt milionów internautów, które obejrzało ten klip i zrobiło z niego internetowy mem.

Więcej o: