16 ciekawych serwisów społecznościowych, których mogliście nie znać

Serwisy społecznościowe to nie tylko Facebook, NK czy Google+ - to także cała gama mniejszych stron, skierowanych do określonych grup. Część z nich może wydawać się zabawna, ale jeśli zaspokajają ludzką potrzebę dzielenia swojej pasji z innymi - to czemu nie.
Raverly.com Raverly.com Raverly.com

Raverly - włóczkowa sieć społecznościowa

Zimą na pewno przybyło użytkowników serwisu Ravelry. Zrzesza on miłośników robótek ręcznych: robienia na drutach i szydełkowania. Jeśli dopiero zaczynacie dziergać swój dwumetrowy szalik, na pewno znajdziecie tam pomoc i radę.

REMcloud REMcloud REMcloud

REMcloud

Lubisz pamiętać, co Ci się śniło? Obudź się na chwilę, złap smartfona i wrzuć to na REMcloud. Serwis konstrukcją przypomina Twittera - jednak na tym mikroblogu ludzie umieszczają treść swoich snów.  Można to zrobić anonimowo, a strona wskaże ludzi, którzy mają podobne marzenia senne. Podobną funkcję spełnia też MatchADream.com

FarmersOnly.com FarmersOnly.com FarmersOnly.com

FarmersOnly - miastowym wstęp wzbroniony

FarmersOnly jest co prawda serwisem randkowym, ale ma silną społeczność, która składa się z rolników, farmerów, rancherów i każdego, kto nie mieszka w mieście i żyje z płodów natury. Jego hasło reklamowe brzmi "Mieszczuchy po prostu tego nie kumają". A jednak wśród zarejestrowanych jest sporo "country wannabe", jak właściciel złośliwie określa miastowych chcących uciec na wieś.

FarmersOnly jest też niestety "North America Only" - dostepny tylko dla mieszkańców USA i Kanady.

Hamsterster.com Hamsterster.com Hamsterster.com

HAMSTERster - serwis pełen trocin

Tuptuś, Grubcio i Gryzelda też potrzebują spotykać się w sieci. Tylko tam można sprawdzić, jak naoliwić kołowrotek, ile centymetrów trocin pozwala spokojnie się zakopać i które kable najlepiej się gryzie. Nie czekaj, załóż swojemu chomikowi konto na HAMSTERster - strona nadal wygląda jakby działała, choć ostatnie aktualności są sprzed kilku lat.

Lineforheaven.com Lineforheaven.com Lineforheaven.com

Line for Heaven - religijne współzawodnictwo

Line for Heaven jest dokładnie tym, na co wskazuje nazwa. To kolejka do nieba. Serwis dla ludzi religijnych, gdzie w hierarchii awansuje się poprzez rozdawanie innym użytkownikom "błogosławieństw", zapraszanie przyjaciół, gry, wyznawanie grzechów czy datki. Wszystko po to, by pogłębiać wiarę. Na samej górze strony można zobaczyć tych, którzy awansowali już na "Aniołów". Poza tym serwis jest miejscem, gdzie można spotkać religijne osoby, nawiązać znajomość i podyskutować o swojej wierze.

IntellectConnect.com IntellectConnect.com IntellectConnect.com

Intellect Connect - dla mózgowców

Jeśli uważacie się za nieprzeciętnie inteligentnych to Intellect Connect pozwoli Wam poznać podobnych sobie i rozwinąć skrzydła w wyczerpujących i niebanalnych konwersacjach o sztuce, literaturze, nauce i przyszłości cywilizacji. Możecie też po prostu wrzucić zdjęcie w modnych okularach i poszukać sobie inteligentnego partnera.

Lostzombies.com Lostzombies.com Lostzombies.com

Lost Zombies - znajdź ludzi, z którymi uciekniesz przed zombie

Celem społeczności skupionej w serwisie Lost Zombies było pierwotnie stworzenie wspólnie filmu o zombie. Ale można tam też znaleźć rady jak ufortyfikować dom, czym się bronić i dokąd uciekać w razie epidemii.

Vampirefreaks.com Vampirefreaks.com Vampirefreaks.com

Vampire Freaks - wrzuć zdjęcie ze śladami ugryzień

Jeśli w internecie są miłośnicy zombie, to i dla fanów wampirów znajdzie się nisza. Strona Vampire Freaks zaczynała jako małe forum poświęcone muzyce i modzie gotyckiej i industrialnej. Z czasem rozrosła się i zmieniła w miejsce, gdzie bez trudu znajdziecie zdjęcia osób, które wyglądają jak wampiry i wcale się tego nie wstydzą.

Stachepassions.com Stachepassions.com Stachepassions.com

Stache Passions - podkręć z dumą wąsa

Stache Passions to obowiązkowa strona dla muzyków rockowych, kierowców ciężarówek, hydraulików, wilków morskich, torreadorów, malarzy-surrealistów, dyktatorów i części polityków. Pochwal się swoimi wąsami i znajdź kogoś, kto Cię za nie pokocha. No już, zrób to.

Myfreeimplants.com Myfreeimplants.com Myfreeimplants.com

My Free Implants - krągłości za darmo

My Free Implants łączy trzy pozornie niezwiązane ze sobą grupy - kobiety w potrzebnie, bogatych mężczyzn (ok, te są związane) oraz chirurgów plastycznych. Te pierwsze mogą napisać o piersiach, o których marzą, ci drudzy mogą za nie zapłacić (tylko nie wiadomo, co dostają w zamian). A ci trzeci mogą zareklamować swoje usługi. Podobno działa, twórcy chwalą się, że za pośrednictwem ich strony zebrano olbrzymie sumy na operacje.

Checkmyride.com Checkmyride.com Checkmyride.com

Check my ride - dla zakochanych w czterech kółkach

Jeśli mieliście kiedyś (albo macie nadal) samochód, do którego byliście bardzo przywiązani, to na Check my ride możecie pochwalić się swoją historią, spotkać innych miłośników waszej ulubionej marki oraz spróbować dowiedzieć się, gdzie teraz jest wasz samochód. Choć podejrzewam, że ta ostatnia funkcja działa głównie w USA.

Path.com Path.com Path.com

Path - fotożycie

Path jest serwisem tylko dla użytkowników smartfonów, który pozwala na opowiadanie o swoim życiu za pomocą fotografii. I zakłada, że chcecie się nimi dzielić tylko z rodziną i znajomymi, bowiem limit "znajomych" wynosi 50 osób. Czy "tylko 50" czy "aż 50" to niech już każdy sam odpowie.

Divorce360.com Divorce360.com Divorce360.com

Cafe Mom - mamo, nie siedź tyle w sieci

Starające się o dziecko, spodziewające się dziecka, wychowujące dziecko, dwójkę lub trójkę - wszystkie spotkacie na Cafe Mom - stronie internetowej, gdzie mamy dzielą się doświadczeniami, radzą sobie i wspierają się w tej niełatwej misji.

Divorce360.com Divorce360.com Divorce360.com

Divorce360 - grupa ludzi, która pomoże ci pozbyć się jednej osoby

Sieci społecznościowe służą nie tylko publikowaniu radosnych zdjęć i filmów z wakacji. Czasem ludzie o podobnych doświadczeniach przydają się jako wsparcie w trudnej sytuacji - na przykład w przypadku rozwodu. Divorce360 skupia właśnie takie osoby.

Beautifulpeople.com Beautifulpeople.com Beautifulpeople.com

Beautiful People - ostra selekcja

Beautiful People nie jest taką sobie zwykłą stroną randkową. Do tego serwisu zostaną wpuszczeni tylko wybrańcy - tacy, których istniejąca społeczność uzna za wystarczająco atrakcyjnych. W ten sposób zapewnia, że wszystkie poznane w serwisie osoby będą piękne, młode i zdrowe. Albo będą umiały świetnie retuszować zdjęcia.

Respectance.com Respectance.com Respectance.com

Respectance - twój ostatni serwis

Respectance to strona społecznościowa dla osób nieżyjących. Może to brzmieć jak kiepski żart, ale widać było potrzebne w sieci miejsce, gdzie można założyć takiej osobie profil, podzielić się wspomnieniami z innymi i wysłuchać ich historii oraz odebrać kondolencje. Wśród stron zmarłych są poświęcone sławnym osobom - np. Kurtowi Cobainowi.

Nie jest to jedyna usługa tego typu - przeczytaj więcej o tym jak ludzie radzą sobie ze śmiercią w internecie.

Więcej o: