Sześć nieoficjalnych aplikacji na Euro 2012

Oprócz oficjalnej aplikacji kibica na Euro 2012, na smartfony i tablety pobrać możemy kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt innych aplikacji. Są tu produkcje jednego ze sponsorów turnieju czy takie, które przygotowało nasze MSZ. Czy warto poświęcać na nie czas? Sprawdziliśmy.
Polish Guide na Euro 2012 Polish Guide na Euro 2012 fot. Polish Guide

Polish Guide

Przewodnik kibica udostępniany użytkownikom iOS i systemu Android. Aplikacja dostępna jest za darmo i zawiera informacje na temat stadionów, stref kibica, a nawet miejsc, w których zatrzymały się poszczególne reprezentacje. Jej autorzy pomyśleli także o stworzeniu listy atrakcji odbywających się równolegle do Euro 2012.

Autorów pochwalić można także za umieszczenie w ich aplikacji osobnej zakładki "Bezpieczeństwo". Wymieniono w niej ambasady poszczególnych krajów biorących udział w turnieju, telefony alarmowe czy informacje na temat ubezpieczeń, a nawet listę przychodni i aptek. Dziwić może, że czegoś takiego zabrakło w oficjalnej aplikacji.

Jej niewielkim minusem jest to, że pierwsze uruchomienie trwa naprawdę długo ? sporo ponad minutę na najnowszej wersji systemu iOS.

Pobierz: Polish Guide w Apple App Store

Pobierz: Polish Guide w Google Play

Aplikacja UEFA Euro 2012 TM Aplikacja UEFA Euro 2012 TM fot. UEFA Euro 2012 TM

UEFA Euro 2012 TM

Własną aplikację ma jeden ze sponsorów turnieju. Browar Carlsberg przygotował program UEFA Euro 2012 TM. To niezła alternatywa dla tych, którzy nie chcą pobierać oficjalnej mistrzostwa. Znajdziemy w niej zarówno terminarz spotkań, jak i najnowsze wiadomości czy pliki wideo ? materiałów i informacji nie brakuje.

Minusem jest natomiast to, że część tekstów w aplikacji jest po polsku, część treści po angielsku, a warunki korzystania z po niemiecku. Niedopatrzenie czy lenistwo?

Pobierz: UEFA Euro 2012 TM w Apple App Store

Pobierz: UEFA Euro 2012 TM w Google Play

Aplikacja Check-in Poland Aplikacja Check-in Poland fot. Check-in Poland

Check-in Poland

A to propozycja przygotowana przez polskie MSZ. W jej przypadku ciekawostką jest to, że aplikacja została połączona z serwisem społecznościowym Facebook. Aplikacja na cztery dni przed rozpoczęciem turnieju nie szokuje bogactwem treści. W dziale "News" znajdziemy zaledwie dwie wiadomości. Jest tu także specjalny czat, który... nie chciał się uruchomić na systemie iOS.

Przydatnym elementem Check-in Poland (przynajmniej dla kibica spoza Polski) jest lista telefonów alarmowych i ambasad z przyciskiem umożliwiającym szybkie połączenie się z nimi. Nieciekawie prezentuje się natomiast lista miejsc związanych z turniejem. Mapa, na których je pokazano jest po prostu tak "obłożona" znacznikami, że staje się nieczytelna.

Pobierz: Check-in Poland w Apple App Store

Pobierz: Check-in Poland w Google Play

Aplikacja 2012-euro Aplikacja 2012-euro fot. 2012-euro

2012-euro

Swoją własną aplikację przygotowała Polska Agencja Prasowa. To może być propozycja dla osób, które lubią być dobrze poinformowane. 2012-euro zawiera dane na temat turnieju, jego program, grupy i informacje (w pigułce) na temat poszczególnych drużyn. Koncentruje się więc na stricte sportowej stronie Euro 2012.

Oznacza to, że nie znajdziemy w niej części informacji, które dostępne są w innych aplikacjach. Zabrakło tu numerów alarmowych, map czy listy wydarzeń kulturalnych. Odrobinę do życzenia pozostawia też oprawa graficzna aplikacji i prędkość jej działania.

Pobierz: 2012-euro w Apple App Store

Pobierz: 2012-euro w Google Play

Aplikacja Z czuba Aplikacja Z czuba fot. Z czuba

Z czuba

Jeśli natomiast potrzebujesz darmowej aplikacji zupełnie innej od wszystkich pozostałych, to polecamy także "Z czuba". Znajdziesz w niej znane i lubiane relacje na żywo ze spotkań rozgrywanych w trakcie Euro 2012 - relacje przygotowane z humorem.

Oczywiście to nie wszystko. Oprócz relacji, w aplikacji znalazły się najnowsze wiadomości nie tylko z tegorocznych Mistrzostw Europy, ale i z całego świata sportu. Tym, którzy mają wiele spraw na głowie, aplikacja sama przypomni o zbliżającym się meczu, relacji.

Pobierz: Z czuba w Apple App Store

Pobierz: Z czuba w Google Play

Aplikacja EURO 2012 Biało-czerwoni Aplikacja EURO 2012 Biało-czerwoni fot. EURO 2012 Biało-czerwoni

EURO 2012 Biało-czerwoni

Euro 2012 to oczywiście okazja do zarobienia kilku groszy. Nie inaczej jest w świecie aplikacji. Potwierdzają to produkcje takie jak opisywana. Zawiera ona informacje na temat samego turnieju, naszych Orłów czy program rozgrywek.

Niestety, znajdziemy w niej sporo reklam, w tym takie, które są po węgiersku, a za dostęp do części funkcji trzeba dopłacić. Pytanie tylko, po co? Wszystkie te rzeczy znajdziemy w darmowych aplikacjach opisanych powyżej, czy oficjalnej aplikacji Euro 2012.

Zwracamy jednak uwagę na takie produkty, byście nie tracili czasu na ich pobieranie. Naszym zdaniem, w tym przypadku tej aplikacji i podobnych do niej, po prostu nie warto tego robić.

Pobierz: EURO 2012 Biało-czerwoni (wersja płatna)

Więcej o:
Komentarze (3)
Sześć nieoficjalnych aplikacji na Euro 2012
Zaloguj się
 • senderismo

  Oceniono 1 raz 1

  jest jeszcze aplikacja dedykowana dla kibiców w Krakowie - "Kraków na Euro"

  link tu: krakow.treespot.pl/artykul/6537/treespot-krakow-na-mistrzostwa

 • polopot

  Oceniono 1 raz 1

  Jako że Carlsberg jest jednym z głównych sposorów to jego aplikacja jest również jedną z oficjalnych aplikcji turnieju. Potwierdza to choćby wykorzystanie logo w appsie. Zabrakło świetnej aplikacji od przeglądu sportowego "Euro 2012 z Przeglądem Sportowym", chyba ostatnio najlepszy app w kategorii polskojęzycznych. I to za darmo. Po angielsku z kolei Euro 2012+ którego nawet poleca BBC Click czy 148apps. W komentarzach natomiast do Polska Biało-Czerwoni najczęścje pojawia się słowo "dno" więc pozostawię to bez komentarza. Check-in Poland fakt ma mało informacji ale app ma raczej służyć z "odnajdywarkę" rodaków działającą podobnie jak Foursquare niż centrum news. MSZ dzięki tej aplikacji będzie informował co jest istotne z punktu widzenia obcokrajowca a nie rezultaty turniejów.
  Jeżli szukacie informacji o dobrych appsach to polecam odwiedzenie choćby antyapps, appdnia, appsblog, mackozera, czy ipodinfo luz po ang. appadvice czy 148apps :)

 • rufuss_allmaechtig

  0

  Wszystko pięknie, z tym że Polish Guide to jednak oficjalna aplikacja spółki rządowej PL 2012. No i pierwsze uruchomienie trwa dłużej, bo apka dociąga jeszcze mapy które są dzięki temu dostępne w całości off-line, żeby później nie bulić za transfer - tym większy plus, że jest skierowana głównie do kibiców z zagranicy, którzy unikają dzięki temu sporych kosztów transferu danych w roamingu, tak więc to ściąganie danych przy pierwszym uruchomieniu to raczej ogromny plus, a nie żaden minus :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX