9 japońskich gadżetów, w które ciężko wam będzie uwierzyć

Japończycy nieustannie zaskakują nas swoją kreatywnością w wymyślaniu produktów, których istnienia nigdy nawet byśmy nie podejrzewali. Jeśli wątpiliście kiedyś, czy potrzebujecie uchwytu do hamburgera czy robota do czyszczenia ekranu smartfona po przeczytaniu tego zestawienia przestaniecie wątpić. W Japonii kupić można chyba wszystko.
Ningen Gakki Ningen Gakki Fot. www.japantrendshop.com

Ningen Gakki - graj uderzając kolegę

Ningen Gakki to niewielkie urządzenie, które jest swego rodzaju instrumentem muzycznym. Działa w dość szalony sposób. Do zabawy potrzeba czterech osób, które chwycą instrument kciukami. Urządzenie będzie  emitować dźwięki, ale tylko, jeśli kolejne osoby dotkną lub uderzą kolegę.  Można stukać się w nadgarstki, przybijać piątki, dotykać nosów, klepać się... Możliwości są nieograniczone.

Zabawa polega na tym, by z odtwarzanych dźwięków w płynny sposób stworzyć melodię. Poszczególne osoby muszą pilnować tempa w jakim uderzają w kolegów.

Ningen Gakki potrafi odtworzyć dziesięć różnych dźwięków. Urządzenie nagradza poprawną grę emitując dźwięki wiwatowania, natomiast kiedy graczom nie idzie tak jak trzeba wydaje z siebie buczenie.

Cena: ok. 30 dol.

Zasłaniacz twarzy? Zasłaniacz twarzy? Fot. l7world.com/

Ochobo - Zasłaniacz twarzy

Dla niektórych Japończyków myśl o tym, że ktoś zobaczy jak jedzą jest nie do zniesienia. Dlatego wymyślono specjalny uchwyt na hamburgery i temu podobne potrawy - nazwano go Ochobo. Osłona z wydrukowaną twarzą zasłania otwarte usta. Z daleka nie widać więc, że cokolwiek jemy. Sami spójrzcie.

Daily Mail wyjaśnia, że gadżet stworzono dla kobiet, które chciałyby zjeść hamburgera w miejscu publicznym "nie popełniając faux pas"

The Toilet Curry Rice Plate The Toilet Curry Rice Plate Fot. strapya-world.com/

Talerz-toaleta do ryżu curry

Mało zaawansowany technologicznie gadżet zwrócił naszą uwagę nazwą, kolorem i przeznaczeniem. Na zdjęciu widzicie talerz w kształcie klasycznej japońskiej toalety służący do jedzenia ryżu curry.

"Z jakiegoś powodu ktoś pomyślał, ze stworzenie toalety, w której umieścimy jedzenie jest dobrym pomysłem. [...] Ciesz się smakiem ryżu wprost z toalety. Dlaczego? A dlaczego nie!"

- czytamy na stronie sprzedawcy.

Cena: ok. 14 dol.

 

The Toilet Curry Rice PlateFot. strapya-world.com

Gomiba Go Gomiba Go Fot. japantrendshop.com

Gomiba Go - zdalnie sterowany kosz na śmieci

Śmiecenie nie wymaga większego wysiłku. Co innego sprzątanie - trzeba się ruszyć, przynieść zmiotkę, worek na śmieci, a potem wszystko wyrzucić do kosza. Na szczęście Japończycy wymyślili coś, co pozwoli nam śmiecić nie martwiąc się o to, co będzie potem. Gomiba Go to mobilny kosz na śmieci. Sam nie odnajdzie do nas drogi, nie wykryje przeszkód. Trzeba nim sterować za pomocą zdalnego pilota.

Cena: 38 dolarów

Robot do czyszczenia ekranu smartfona Robot do czyszczenia ekranu smartfona Fot. YouTube

Auto Mee S - Robot do czyszczenia ekranu smartfona

Auto Mee S to robot, który wyczyści za nas ekran smartfona lub tabletu. Jest kompatybilny zarówno z iPhonem jak i urzadzeniami z Androidem. Według twórców jest najmniejszym sprzątającym robotem świata -  z łatwością mieści się na dłoni. Zasilany jedną baterią AA.

Cena: 26 dolarów.

Rosyjska ruletka dla dzieci Rosyjska ruletka dla dzieci Fot. Mike Mozart

Japońska ruletka

Japończycy zdają się mieć inne od europejskiego wyczucie smaku, dlatego też nie mieli problemu tworząc zabawkową wersję "rosyjskiej ruletki". Zabawka o nazwie Kaba Kick działa według reguł znanych z Łowcy Jeleni - "broń" ładujemy, następnie przystawiamy do skroni i pociągamy za spust.

Urządzenie ułatwiające oddawanie moczu... Urządzenie ułatwiające oddawanie moczu... Fot. za wordpress.tokyotimes.org/

Urządzenie do sikania na klęczkach

Na zdjęciu znajduje się "urządzenie", które pomaga dbać o czystość toalety. Skraca bowiem dystans pomiędzy wiadomo czym, a wiadomo czym podczas sikania.

 

Urządzenie ułatwiające oddawanie moczuFot. http://wordpress.tokyotimes.org/

 

Produkt, którego nazwę można przetłumaczyć jako "Anielska Poduszka Pod Kolana" kosztuje 60 dolarów. Jak wyjaśnia Inversto Spot jest też dostępna wersja ekonomiczna - kosztuje o 10 dolarów mniej i tworzy ją prosta ławeczka, a nie dwa mięciutkie podkolanniki...

 

Urządzenie ułatwiające oddawanie moczuFot. za http://wordpress.tokyotimes.org/

Urządzenie do nagrywania odgłosów ciąży Urządzenie do nagrywania odgłosów ciąży fot. japantrendshop.com

Rejestrator odgłosów płodu

Kolejne urządzenie na naszej liście służy do prowadzenia osobliwego dziennika. Ciężarne kobiety mogą za jego pomocą nagrywać dźwięki wydawane przez nienarodzone jeszcze dziecko.

Po co? By później zarówno mama jak i potomstwo mogli wspólnie "na nowo przeżyć ten okres swego życia".

Urządzenie do nagrywania odgłosów ciąży

Fot. .japantrendshop.com

 

Urządzenie nagrywa też dźwięki otoczenia: czułe przemowy tatusia do brzuszka, pytania cioci w stylu "chłopczyk czy dziewczynka", czy głos mamy. Ta ostatnia opcja przydaje się o tyle, że gadżet służy też do odtwarzania dźwięków - zmęczona przyszła mama może więc uspokoić swoje dziecko odtwarzając mu na przykład nagraną wcześniej kołysankę.

Cena: 174 dolary.

Nadmuchiwany uchwyt do smartfona Nadmuchiwany uchwyt do smartfona Fot. japantrendshop.com

Dmuchany uchwyt na smartfona

Smartfon i wanna nie idą ze sobą w parze z uwagi na wilgoć. Na szczęście Japończycy stanęli na wysokości zadania i stworzyli nadmuchiwany uchwyt na smartfona. Dzięku gadżetowi korzystanie z urządzenia w kąpieli jest - jak zapewniają twórcy - wygodne i bezpieczne.

Cena: 38 dol.

Więcej o: