Rozczarowany prezentami? Najfajniejsze zimowe gadżety, które sam możesz sobie kupić

Pod choinką nie zawsze znajdujemy to, o czym naprawdę marzymy. Dlatego czasami warto świąteczny prezent zrobić sobie samemu. Przedstawiamy przegląd gadżetów, które powinny poprawić humor. Chociaż czasami kosztują setki dolarów.
CARDBOARD SMARTPHONE PROJECTOR CARDBOARD SMARTPHONE PROJECTOR Fot. firebox.com

Zmień w smartfon w projektor i wspominaj!

To kartonowe pudełko można zmienić w całkiem ciekawy projektor. Wystarczy włożyć do środka swój smartfon, wybrać ścianę i... już.

Cardboard Smartphone Projector jest niezwykle lekki, prosty w montażu, kompatybilny z większością urządzeń. Dzięki temu jest przenośny i uniwersalny. Dostępny w dwóch wersjach - do samodzielnego złożenia (15,99 funta) lub gotowy do pracy (19,99 funta).

Nie ma się co oszukiwać - tego typu urządzenie nie zapewni nam niesamowitej jakości. Ale jest świetną alternatywą dla Smart TV na różnego rodzaju uroczystościach, imprezach i spotkaniach. Do tego wygląda naprawdę stylowo. W sumie to chyba największa zaleta tego gadżetu. W sam raz na długie zimowe wieczory.

Cena: 15,99 - 19,99 funta.

Trzy gwiazdki

CARDBOARD SMARTPHONE PROJECTOR

Fot. firebox.com

Cardboard Smartphone Projector

firebox.com/

Inteligentny parasol Inteligentny parasol Fot. Davek

Inteligentny parasol powie ci, kiedy możesz o nim zapomnieć

Inteligentne przedmioty zyskują na popularności. Wszystko przez to, że miniaturyzacja elektroniki i niskie koszty jej wytwarzania pozwalają tworzyć nieskończony ekosystem połączonych ze sobą rzeczy. Producenci sprzętu sięgają w tej dziedzinie coraz dalej, jednak inteligentne opaski czy zegarki już nie robią takiego wrażenia.

Dlatego inteligentny parasol Davek budzi nasze zainteresowanie. Wyposażony w moduł Bluetooth łączy się z aplikacją zainstalowaną na smartfonie.

Inteligentny parasol Davek

Fot. Davek

 

Dzięki temu możemy skorzystać z dwóch jego "mądrych" funkcji. Po pierwsze parasola Davek nie zapomnimy - aplikacja zaalarmuje nas, jeśli odległość od gadżetu wyniesie kilka metrów. Po drugie: Davek sam powie, czy warto go ze sobą zabierać, bo sprawdzi pogodę i wyświetli nam na smartfonie odpowiedni komunikat.

 

Parasol DavekFot. Davek

 

Społeczność crowdfundingowego serwisu Kickstarter wsparła producenta parasola kwotą 52 tys. dol. Gadżet trafił już do pierwszych konsumentów.

Nie twierdzę, że parasol Davek jest niezbędnym gadżetem. Ale skoro w naszym smartfonie jest i tak mnóstwo aplikacji znajdzie się miejsce również dla takiej, która dba o nasz parasol.

Cena: 99 dolarów

Cztery gwiazdki

Eight Eight Fot. eightsleep.com

Z Eight zabarykadujesz się w sypialni

Inteligentny pokrowiec Eight sprawi, że zechcecie chodzić spać przed 22.

Eight uczy się naszego rytmu i potrafi włączyć i wyłączyć ogrzewanie o odpowiedniej porze. Poza tym działa w trybie tygodniowym i weekendowym, pozwoli więc pospać dłużej, kiedy mamy wolne. Urządzenie da się też włączyć w trybie ręcznym i podgrzać materac w dowolnej chwili.

Eightsleep

Fot. http://eightsleep.com/

 

Największą zaletą pokrowca jest możliwość ustawiania osobnej temperatury dla dwóch różnych stref. A wszystko to można kontrolować za pomocą aplikacji na smartfona.

Cena: 99 dolarów

Pięć gwiazdek

RideOn RideOn Fot. rideonvision.com

Rzeczywistość rozszerzona... na nartach? TAK!

RideOn to specjalistyczne gogle narciarskie, które pozwalają korzystać z możliwości jakie daje rzeczywistość rozszerzona. Zamienią każdą wyprawę na narty w swojego rodzaju grę. Wyświetlą bowiem wirtualną trasę, którą będziemy musieli pokonać slalomem. Pozwolą nam też zobaczyć jaka odległość dzieli nas do określonych obiektów.

RideOn

Fot. rideonvision.com

 

RideOn to urządzenie interaktywne. Nagramy nim film, wyślemy go do znajomych, a nawet zobaczymy reakcję znajomych oglądających nasze sportowe wyczyny.

Gogle są wodoodporne, odporne na zarysowania i zaparowanie. Niestety gadżet nie należy do najtańszych i to jego największa wada.

Cena: 899 dolarów (629 dolarów w przedsprzedaży)

Cztery gwiazdki

Sztuczny śnieg Sztuczny śnieg Fot. Amazon

Rozczarowany brakiem śniegu? Można go sobie kupić

Prognoza pogody przewiduje w najbliższym czasie opady śniegu. Może się jednak zdarzyć, że przyroda znów nas zawiedzie. Dlatego jeśli naprawdę tęsknisz za śniegiem... kup go sobie.

Specjalny proszek wystarczy wsypać do dowolnego naczynia i dolać odrobinę wody. Po chwili wypełni je substancja do złudzenia przypominająca śnieg.

Cena: 13 dol.

Pięć gwiazdek

Pokrowiec na kierownicę Pokrowiec na kierownicę Fot. Amazon

Nie przymarznij do kierownicy!

Kolejny gadżet przyda się tym, którzy nie lubią z samego rana zmagać się z zamarzniętą kierownicą. Pokrowiec TruePower można ustawić na temperaturę od 35 do 45 stopni - po podłączeniu do gniazda zapalniczki rozgrzeje kierownicę w kilka minut.

Na rynku dostępnych jest wiele tego typu pokrowców, wykonane z różnego rodzaju materiału, również z pilotem.

Cena: 15-60 dolarów

Trzy gwiazdki

Inteligentne lampki lumenplay Inteligentne lampki lumenplay lumenplay.com

Steruj lampkami choinkowymi smartfonem

Nowoczesne rozwiązania wkraczają też do tradycyjnego świata ozdób choinkowych. Chociaż twórcy Lumenplay twierdzą, że ich wynalazek znajdzie zastosowania również przy innego rodzaju okazjach - ślubach, urodzinach, przyjęciach.

Lumenplay pozwalają sterować oświetleniem według własnych potrzeb. Kontrolować można kolor, tempo zmieniania się świateł,  jasność, kierunek zapalania się poszczególnych lampek.

Lampkami sterujemy za pomocą smartfonowej aplikacji, która dodatkowo potrafi odtworzyć muzykę i dopasować tempo zmiany świateł do tempa muzyki. Za pomocą smartfona możemy też tworzyć własne świetlno-muzyczne kompozycje i dzielić się nimi ze znajomymi i rodziną.

Podoba się nam to rozwiązanie, bo wbrew pozorom nie jest łatwo znaleźć lampki, które świecą i migoczą dokładnie tak, jak to sobie wymarzymy. Jednocześnie to, że produkt jest "smart" nie ujmuje mu niczego ze świątecznej atmosfery. Dla domowników Lumenplay to po prostu zwykłe lampki.

Dostępne są różne zestawy składające się z 12 lub 25 lampek.

Cena: od 55 dol.

Pięć gwiazdek