iPhone robi czekoladę, leczy i nagrywa muzykę

Jeśli po wysypie informacji o nowym iPadzie nie macie jeszcze dość produktów Apple, to rzućcie okiem na kilka filmów pokazujących jak iPhone może sprawdzać się w biznesie.
Tcho Tcho Fot. YouTube

Czekolada z iPhone'a

Firma Tcho Chocolatez San Francisco zatrudnia 25 osób i robi to co tygryski lubią najbardziej - czekoladę. Gdzie w tym w procesie odnajduje się iPhone? Pozwala zarządzać fabryką. Zamiast zmieniać parametry maszyn osobiście, można to robić zdalnie z poziomu telefonu.

Słodko!

iPhone na uczelni iPhone na uczelni Fot. YouTube

iPhone na uczelni

Na Uniwersytecie Waszyngtonu uczelnia wykorzystuje iPhone'a do przekazywania studentom informacji o kampusie, map, filmów i innych informacji z studenckiego życia.

Macie coś takiego na swojej uczelni?

iPhone w szpitalu iPhone w szpitalu Fot. YouTube

iPhone w służbie zdrowia

Podobne wykorzystanie jak na uczelni. Stały kontakt z lekarzami i pielęgniarkami, wymiana informacji o zmianach, a nawet informacje o stanie zdrowia pacjenta wyświetlane zdalnie na ekranie w postaci graficznej.

Ciekawe czy rentgen też robi zdalnie?

Parcie na szkło Parcie na szkło Fot. YouTube

Parcie na szkło

We francuskiej telewizji M6 też wykorzystuje się multimedialne możliwości telefonu Apple. Oprócz stałego kontaktu z ekipą, pracownicy mogą znaleźć na iPhonie dane finansowe firmy, oglądać na nim program w razie awarii innego sprzętu, przeglądać popularność programów...

 

Na scenie Na scenie Fot. YouTube

iPhone na koncercie

Kto by pomyślał, że nawet organizatorzy koncertów Blue Man Group używają iPhone'a do czegoś więcej niż Angry Birds. Trochę mi się nie chce wierzyć, że przed wielkim koncertem muzycy ustawiają instrumenty z iPhonem w ręku, ale w sumie kto wie. App Store nie ma dna, więc na pewno są aplikacje i do tego.

iPhone iPhone Fot. Apple

Marketing na piątkę

To tylko kilka przykładów znalezionych na YouTubie. Oczywiście to wszystko jedna wielka kampania reklamowa telefonu Apple, ale co z tego? Prawda jest taka, że iPhone zmienił pod wieloma względami rynek telefonii komórkowej. Zmienia też sposób podejścia do takich gadżetów właścicieli dużych firm. Komórka nie musi służyć już tylko do dzwonienia i robienia okazjonalnych notatek. Teraz to praktyczny dodatek do laptopa, samochodu i teczki pełnej papierów.

Aż strach pomyśleć co będzie po premierze iPhone'a 5...

Więcej o: