Apple ponownie pozwany - tym razem za funkcję z Mac OS X

Apple został pozwany za system szybkiego uruchamiania wykorzystywany w systemie Mac OS X. To kolejny przypadek, w którym koncern z Cupertino oskarżany jest o naruszenie opatentowanych rozwiązań.

Cała sprawa została opisana przez Patently Apple . Jak czytamy w serwisie, pozew został złożony przez firmę Operating Systems Solutions która zarzuca Apple, że podkreślany przez niego wielokrotnie sposób szybkiego uruchamiania się systemu wykorzystuje w istocie patenty należące do OSS.

Co ciekawe, jak zauważa serwis Mashable , patent na który powołuje się Operating Systems Solutions należał kiedyś do firmy LG, a następnie został odsprzedany lub odstąpiony Protimus Technologies. Czy OSS jest z nimi w jakiś sposób związany? Nie można tego wykluczyć.

Choć równie prawdopodobna jest hipoteza stawiana przez Patently Apple, według której Operating Systems Solutions jest trollem patentowym, czyli firmą która odkupuje patenty i nie wykorzystuje ich we własnych produktach, lecz na drodze sądowej, domagając się rekompensaty za ich zastosowanie.

Więcej o: