Przycisk +1 w końcu umożliwia polecanie treści na Google+

Google powoli, acz konsekwentnie rozwija swoje usługi. W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się kolejnej aktualizacji.

Zmiana związana będzie z przyciskiem +1 , który tak na dobrą sprawę do tej pory nie był jakimś istotnym dodatkiem na stronach. Ma się to jednak zmienić i zgodnie z tym, co czytamy w serwisie Wired , już w przyszłym tygodniu do przycisku zostaną dodane nowe funkcje.

W końcu otrzymamy możliwość dzielenia się linkami tak, jak możemy to obecnie robić na Facebooku . Po kliknięciu na stronie w przycisk +1, otworzy się okienko z formularzem do wpisania treści oraz wyboru kręgów, z którymi chcemy podzielić się daną informacją. Po potwierdzeniu, na Google+ automatycznie pojawi się odpowiedni wpis.

Wpis, którym podzielimy się z wybranymi kręgami, będzie w zasadzie wyglądał tak samo, jak na Facebooku. Po kliknięciu na +1, ze strony, automatycznie zostanie pobrany obrazek oraz fragment treści, które będą stanowiły zajawkę linku, którym postanowiliśmy się podzielić.

Trochę dziwne, że tyle czasu zajęło Google dodanie nowych właściwości do przycisku +1, tym bardziej, że największy konkurent, czyli Facebook, od dawna pozwalał na dzielenie się ze znajomymi linkami. Ale zawsze lepiej późno, niż wcale.

 
Więcej o: