Oglądaj na żywo międzynarodowy zjazd Creative Commons

Dzisiaj w Warszawie rozpoczął się trwający trzy dni zjazd działaczy Creative Commons, zajmujących się rozwojem i wspieraniem tzw. otwartych rozwiązań prawnych.

Creative Commons Global Summit 2011 ma miejsce w Warszawie w dniach od 16 do 19 września. Jak czytamy na stronie organizatorów,

(...) zjazd będzie okazją do spotkania się działaczy Creative Commons ze środowiskami działającym w sferze praw autorskich, wolnej kultury i nowych technologii. Będzie to również świetny moment do wspólnego świętowania sukcesów CC przed zbliżającymi się 10-tymi urodzinami organizacji. Wśród gości zjazdu będą m.in. prof. Lawrence Lessig (Harvard University, USA), prof. P. Bernt Hugenholtz (Institute for Information Law, Holandia) i wielu innych.

Creative Commons to organizacja non-profit, której celem jest wypracowanie kompromisu między ochroną praw autorskich a swobodnym dostępem do twórczości.

Transmisję na żywo oglądać można pod tym adresem .

Dlaczego warto się nią zainteresować? Bo wszyscy żyjemy już w cyfrowym świecie, ale zasady nim rządzące nie zawsze nadążają za jego rozwojem.

We  współczesnym świecie wszyscy jesteśmy twórcami. Komputery, cyfrowe aparaty fotograficzne, telefony komo?rkowe, kamery wideo i internet pozwalają nam tworzyć i dzielić się efektami naszej pracy z innymi. Staje się to tak proste jak naciśnięcie migawki aparatu. Jednak prawo autorskie nie nada?z?a za rozwojem technologicznym i ekspansja? kreatywności. Tradycyjna reguła "wszystkie prawa zastrzeżone", leżąca u podstaw obowiązującego systemu praw autorskich - i obowiązująca automatycznie - kłóci się z zasadami cyfrowego s?wiata

czytamy w podsumowaniu konferencji Creative Commons Global Summit 2011.

Więcej o: