Amazon.pl jeszcze w tym roku? Nasz informator twierdzi, że to prawdopodobne

Jeśli z coraz większej liczby źródeł słyszysz, że Amazon wejdzie do Polski wiedz, że coś się dzieje. Na razie to wciąż niepotwierdzone oficjalnie plotki, ale coraz więcej przesłanek wskazuje na to, że już wkrótce największy globalny sklep internetowy będzie dostępny także po polsku.

Wskazuje na to kilka czynników - przede wszystkim doniesienia polskiej branży e-commerce, dla której wejście potężnego konkurenta może być co najmniej niepomyślne. Domena amazon.pl już od dawna należy do amerykańskiego sklepu , a ostatnio coraz więcej usług Amazona ( na przykład App Store ) dostępnych jest także w Polsce.

Pierwsze plotki o możliwej ekspansji na polski rynek pojawiły się już rok temu, przy okazji wprowadzenia darmowych dostaw z brytyjskiego Amazona do Polski. Wyborcza.biz pisała wówczas :

Bezpłatne dostawy dla klientów, negocjacje z polskimi firmami pocztowymi i kurierami - amerykański gigant e-handlu wyraźnie zainteresował się naszym rynkiem. (...) Na ukłonie w stronę polskich klientów Amazon nie kończy jednak podchodów pod nasz rynek. Rok temu koncern spierał się z e-księgarnią Amazonka.pl o naruszenie znaku towarowego - ale po wysłaniu jednego listu od prawników odpuścił. W ostatnich tygodniach koncern negocjował z działającymi w Polsce firmami pocztowymi i kurierskimi, m.in. z inPostem (pierwszy o rozmowach napisał "Dziennik Gazeta Prawna"). Ani Amazon, ani spółki tego nie komentują.

Teraz nieoficjalnie dowiedzieliśmy się od pragnącego zachować anonimowość pracownika Empiku, że Amazon z pewnością pojawi się na polskim rynku w ciągu najbliższego roku . Powiedział nam on, że prowadzone są już rozmowy z polskimi wydawcami, a dostawy do Polski wysyłane mają być z Niemiec.

Wygląda więc na to, że przygotowania Amazona do wejścia na polski rynek idą pełną parą. Oznaczać to będzie zapewne poważne zawirowanie dla dotychczasowych tuzów e-commerce - Merlina i Empiku.

Więcej o: