Wasze reakcje na śmierć Steve'a Jobsa

Czy Apple jest dla was ważne? Czy Steve Jobs zrobił coś, co wpłynęło na wasze życie? Podzielcie się swoimi myślami. Przyślijcie zdjęcia. Adres to ijobs@gazeta.pl. Najciekawsze wypowiedzi opublikujemy w serwisie technologie.gazeta.pl.

Od rana Internet zalewany jest komentarzami, wyrazami współczucia czy zwykłymi przemyśleniami dotyczącymi Steve'a Jobsa i tego jak jego produkty wpłynęły na życie użytkowników nowoczesnych technologii. Komentarze pojawiają się także na łamach Technologii. Oto część z nich:

miał odwagę by marzyć i znajdował siły by marzenia realizować... nie przepadam za Apple, ale zawsze miałem ogromny szacunek dla wizjonerskiej postawy Jobsa i tego, że jak coś mówił, to warto był posłuchać...

- kocurxtr

Był u nas taki Jobs, nazywał się Jacek Karpiński. 10 lat przed powstaniem pierwszych PC-tów skonstruował mikrokomputer - słynny K-202. Jak to w Ojczyźnie - spotykały go za to głównie szykany, aż zajął się hodowlą drobiu i trzody na wsi pod Olsztynem. Potem, na emigracji w Szwajcarii zdążył jeszcze stworzyć pen-readera. Zmarł półtora roku temu.

- pit-or

Steven jest bardzo wazny, jak moje dzieci widza jablko na stole to wolaja że to taty komputer... Nauczylem się akceptowac to że koledzy smieja się z mojego bialego macbooka i bialego iphona. System windows przestal mnie dawno interesowac.
Mój syn ktory ma 21 miesiecy nie potrafi jeszcze mowic ale doskonale potrafi swoim paluszkiem przewijac zdjecia na iphonie. W dziedzinie wowych technologii zmienil wszystko!

- Daniel Beszterda

Nie korzystam z urządzeń apple, ale jestem pod wrażeniem tego, co zrobił Steve Jobs. Stworzył markę, która stała się już archetypem. Przypomina mi się teraz scena z "Forresta Gumpa", kiedy to bohater informuje nas, że zainwestował pieniądze w firmę sadowniczą, a my widzimy kolorowe jabłuszko:)

- kamilakarabasz

Kolejny dowód, że wizjonerzy i jednostki najcenniejsze są niestety krótkowieczni. Jak kupka magnezu... Pufff... Olśniewający błysk, wielkie wrażenie i wpływ na otoczenie a zaraz potem nie ma człowieka. Wielka, ogromna szkoda... I pomyśleć, że akurat dzisiaj odbieram nowego iPada. Rest in peace, Steve, always missed and never forgotten.

- denominator

Steve Jobs nie żyjeSteve Jobs nie żyje fot. Facebook

- przesłane przez Facebooka (fot. Jonathan Mak Long)

Nie maszyna czy filmowy terminator z logo Appla a człowiek, który w okresie pogarszania się choroby zaczął osiągać największe sukcesy, zmieniać kompletnie otaczający nas świat. Na lepsze. Teraz zostaje tylko pamięć i pozostawione idee postępu. Szkoda, że taki człowiek opuszcza nas tak wcześnie.

-vidoqs

Pełen szacunek... wielcy i wspaniali ludzie zawsze odchodzą za szybko.. [*]

-k0les

Odejście takiego wizjonera, geniusza napawa mnie smutkiem i obawą co dalej. Czy kontynuatorzy podołają? Czy w ich głowach również siedzi to nieopisane coś? Oby. Tego im życzę z całego serca. Zagorzały wyznawca jabłuszka od początku lat 90.

- idzielas

Chcesz coś dodać? Masz zdjęcie, które chciałbyś pokazać? Wyślij swoją opinię na adres: ijobs@gazeta.pl

Więcej o: