Nokia Drive będzie także na innych smartfonach. Microsoft strzela w stopę sobie czy Nokii?

Oficjalne narzędzie, pozwala wprowadzić nieoficjalne zmiany do oprogramowania telefonów komórkowych.

ChveronWP7 to aplikacja umożliwiająca zainstalowanie programów nieautoryzowanych przez Microsoft, na urządzeniach działających pod kontrolą systemu operacyjnego Windows Phone. To właśnie za pomocą tego narzędzia, którego rozwój wspierał zresztą amerykański gigant, aplikację Nokia Drive można zainstalować na innych telefonach korzystających z mobilnego systemu operacyjnego Microsoftu.

Jest to o tyle zaskakujące, że Nokia Drive reklamowana była jako jedna z rzeczy, które odróżniać miały urządzenia Nokii od konkurencji. To właśnie na takie aplikacje nacisk kłaść chce fiński producent, kiedy rozpocznie ponowny podbój Stanów Zjednoczonych .

Tymczasem okazuje się, że Nokia Drive już udało się zainstalować chociażby na telefonach Samsunga korzystających z Windows Phone 7. Zdjęcie aplikacji działającej na tego producenta można znaleźć w sieci.

Czy Microsoft zauważy tę pomyłkę i zablokuje możliwość korzystania z niej, a tym samym przyzna się do błędu? A może jedna z wielkich atrakcji Nokii na stałe zagości w telefonach innych producentów?

[za: Telepolis]

Więcej o: