Top 10 wszystkiego. Time robi megazestawienie

54 kategorie. Znajdziesz tu wszystko co najważniejsze w kończącym się roku?

Magazyn Time sporządził kolejny interesujący ranking. Tym razem wymienia "Top 10" roku 2011. Top 10 czego? Praktycznie wszystkiego. Wśród kategorii znalazły się płyty muzyczne, wpadki biznesowe, historie kryminalne, książki, gadżety, memy, przełomy w medycynie, liczby, filmy, cytaty, skandale, reklamy, gry wideo czy zdjęcia. A to jedynie niewielka część kategorii, z którymi możemy się zapoznać.

Dla osób, które wciąż zastanawiają się czy warto sprawdzić rankingi, przygotowaliśmy skrót z trzech kategorii interesujących redakcję Technologii. Przed wami pierwsze trójki z kategorii "aplikacje na smartfony", "gadżety" i "zabawki".

Aplikacje na smartfony

1. IntoNow

IntoNowIntoNow fot. App Store

Aplikacja stworzona przez programistów Yahoo. Pozwala rozpoznać dowolny serial tylko na podstawie jego ścieżki dźwiękowej. Po zidentyfikowaniu go, aplikacja powie czy nasi znajomi już widzieli ten odcinek czy też może właśnie go oglądają. Aplikacja dostępna jest w App Store i Android Market.

2. Feedly

FeedlyFeedly fot. App Store

Czytnik newsów i dłuższych tekstów. Zbiera rzeczy, które nas zainteresowały na łamach Twittera, Facebooka, Tumblr, Google Readera i innych serwisów oraz usług. Następnie układa teksty w czytelny sposób i pozwala do nich wrócić w dowolnej chwili. Aplikacja dostępna jest w App Store, Android Market i jako rozszerzenie w wybranych przeglądarkach internetowych.

3. HBO Go

HBO GoHBO Go fot. App Store

Aplikacja dla wielbicieli telewizji. Zebrano w niej ponad 1400 odcinków popularnych seriali, które są dosłownie na wyciągnięcie ręki. Wystarczy kilka razy dotknąć ekranu smartfona i już możemy obejrzeć interesującą nas treść. Aplikacja dostępna jest w App Store i Android Market.

Gadżety

1. iPad 2

iPad 2iPad 2 iPad 2

W tej kategorii zwycięzca mógł być tylko jeden? Prawdopodobnie tak. Na temat iPada 2 raczej nie powiemy już nic, czego czytelnicy Technologii jeszcze nie wiedzą. Mamy jednak nadzieję, że kolejna nagroda nie sprawi, iż Apple osiądzie na laurach. Konkurencja nie śpi i szykuje bardzo ciekawe urządzenia.

2. Samsung Galaxy Nexus

Samsung Galaxy Nexus - lista  uruchomionych aplikacjiSamsung Galaxy Nexus - lista uruchomionych aplikacji Fot. J. Sosnowska

Dowód potwierdzający to, co napisaliśmy powyżej. Choć iPhone cieszy się wielką popularnością, to konkurencja - chociażby Samsung - pokazuje sprzęt, który jeśli nie jest lepszy, to przynajmniej tak samo dobry jak "iUrządzenia". Galaxy Nexus na pewno zasłużył na drugie miejsce w rankingu.

3. Kindle Fire

Amazon Kindle FireAmazon Kindle Fire Amazon Kindle Fire

Kolejne urządzenie, które w pełni zasłużyło na swoją pozycję w rankingu. Czytniki e-booków cieszą się coraz większą popularnością, a sukces komercyjny Kindle Fire zaskoczył zapewne nawet jego twórców. Dziesiątki, jeśli nie setki tysięcy książek na wyciągnięcie ręki za niewielkie pieniądze? To lubimy.

Zabawki

1. Fijit Friends

Fijit FriendsFijit Friends fot. kidsfunreviewed.com

Zabawki-partnerzy do tańca. Fijits rozpoznają rytm włączonego utworu muzycznego dzięki czemu potrafią do niego tańczyć. Zabawki sprzedawane są w różnych wersjach kolorystycznych znających różne ruchy. Potrafią nawet dać do zrozumienia, że są znudzone, kiedy zbyt długo nie wchodzimy z nimi w interakcję i wykonać trzydzieści zaprogramowanych rozkazów. Znają także 150 żartów. Całkiem nieźle jak na zabawkę za 50 dolarów.

2. Hot Wheels Wall Tracks

Hot Wheels Wall TracksHot Wheels Wall Tracks fot. edunloaded.com

W redakcji nie mamy już nastolaktów, ale wszyscy jednogłośnie powiedzieliśmy, że taką zabawkę po prostu musimy mieć. Tor dla resoraków, który bez problemu przymocujemy do ścian. Z poszczególnych elementów można ułożyć górki, pętle i całkowicie zakręcone trasy. Najlepsze są jednak miniaturowe kamery wmontowane do resoraków. Potrafią zarejestrować do dwunastu minut z przejazdu po skonstruowanych trasach. Rewelacja.

3. Let's Rock Elmo

Let's Rock ElmoLet's Rock Elmo fot. usefultoy.com

Jeden z bohaterów Ulicy Sezamkowej został gwiazdą rocka. Elmo potrafi śpiewać i grać na instrumentach, które sam rozpoznaje - wystarczy je włożyć do ręki zabawki. Co prawda, "zainstalowano" na nim jedynie sześć utworów, ale najmłodsi powinni spędzić z nim mnóstwo czasu.

Wszystkie kategorie w Top 10 2011 r. magazynu Time, można oczywiście znaleźć na jego oficjalnej stronie internetowej . Jednocześnie przypominamy o podobnym zestawieniu, w którym wymieniano najlepsze strony internetowe 2011 r.

Więcej o: