Polskie serwisy dołączają do protestu przeciwko ACTA. Zawieszą działanie

Spieszcie się kochać Kwejka, Demotywatory, Wykop, JoeMonstera i Antyweb, bo wkrótce zawieszą działanie.

Demotywatory, kwejk.pl i joemonster protestują przeciwko ACTA

W ubiegłym tygodniu przeciwko ustawom SOPA/ PIPA strajkował anglojęzyczny Internet . Na całą dobę działanie zawiesiła między innymi Wikipedia, Mozilla, czy popularne LOLcaty.

Na dziś podobną akcję zapowiedziały polskie serwisy. Jak czytamy na blogu Antyweb:

W dniu jutrzejszym więc (dokładnie od dzisiaj od północy) Antyweb, Wykop, Demotywatory, Kwejk i JoeMonster, IT Tech Blog (...) zostaną zasłonięte na 24 godziny ciemny toplayerem na znak protestu przeciwko ACTA. Dodatkowo jutro od 19-20 wszystkie wyżej wymienione serwisy znikną z sieci i zostaną zastąpione przez stronę informacyjną o ACTA.

Kilku dodatkowych informacji udzielił nam Michał Białek, szef serwisu Wykop.pl. Na pytanie, dlaczego postanowili wybrać wypróbowaną metodę "zaciemnienia" serwisów odparł, że

Staraliśmy się znaleźć metodę, która w największym stopniu zwróci uwagę naszych użytkowników na problemy związane z możliwością wprowadzenia przez Rząd ACTA.

Czy Wykop, Demotywatory, Kwejk i JoeMonster i Antyweb to jedyne polskie serwisy, które wezmą udział w proteście? Na razie nie wiadomo. Jak mówił nam Białek

Lista protestujących jest cały czas otwarta.

Kwejk, Demotywatory i Wykop protestują jutro. A już teraz...

Na jutro protest zapowiedzieli tzw. Ważni Gracze polskiego internetu. Już teraz jednak niedostępne są strony innych, mniej popularnych serwisów. Jakich?

Przeciwko ACTA protestowali już Anonymous

W weekend przeciwko podpisaniu przez polski rząd ACTA protestowała grupa Anonymous. Protestowała w swoim własnym stylu, blokując wszystkie możliwe strony rządowe - od serwisu premiera po Sejm i policję. Wieczorem 21 stycznia kilka serwisów związanych z polskimi ośrodkami władzy przestało działać. Przede wszystkim zniknęła z sieci strona Sejmu RP, Kancelarii Premiera i Ministerstwa Kultury. Później w niedzielę przez cały dzień trwały ataki na kolejne serwisy rządowe. Anonimowi zapowiedzieli, że ich działania będą trwały aż do 26 stycznia, czyli do dnia w którym Polska ma podpisać umowę ACTA.

Włamanie! Skandal! Burza komentarzy po atakach Anonymous [WIDEO]>>

Więcej o: