Nowe profile Facebooka już wkrótce u wszystkich. Nie będzie odwrotu

Od paru miesięcy każdy użytkownik Facebooka ma możliwość testowania nowego rodzaju profilu, Osi Czasu (Timeline). Niedługo owa możliwość przerodzi się w konieczność i Timeline pojawi się u każdego użytkownika serwisu.

Jeśli do tej pory mieliście możliwość korzystania z Timeline, ale nowe profile Facebooka nie przypadły wam do gustu, to mamy złą wiadomość. Największy na świecie serwis społecznościowy wprowadzi je u wszystkich bez wyjątku użytkowników w ciągu najbliższych tygodni.

Poinformował o tym we wtorek na blogu Paul McDonald z Facebooka . Przesiadka na nowy typ profilu nie będzie jednak gwałtowna - ci, którzy nie korzystają jeszcze z Timeline'u, dostaną tydzień na przetestowanie jego funkcji i wybranie preferowanych ustawień konta.

Co zmieni się po wprowadzeniu nowego profilu? Cóż, trochę się zmieni. Nowy profil nazywany jest przez Facebooka Timeline, czyli Oś czasu, ponieważ przedstawiać ma pełne życie użytkownika - od początku do chwili obecnej.

Z profilu zniknie strumień newsowy taki, jaki znamy. Zniknie znane menu. Życie ułożyć można chronologicznie na zdjęciach, można też je "zaznaczać" na mapie. Profil ma przypominać album z wycinkami. Znajdą się w nim zdjęcia, wydarzenia czy sposób w jaki korzystaliśmy z aplikacji - wszystko ułożone na linii czasu. Na profilu mają się znajdować nie "X jest teraz przyjaciółmi z Y i Z", lecz ważne wydarzenia i treści, które pomogą je upamiętnić.

 
Więcej o: