Prawie 140 tysięcy dni na dobę gramy w Angry Birds

Jak się okazuje, Angry Birds odpowiada za całkiem spore straty dla PKB. Średnio, użytkownicy grają we Wściekła Ptaki aż 200000000 (dwieście milionów) minut dziennie.

To prawie 900 milionów godzin rocznie. Jak wyliczył serwis Angry Birds Fanatic, jeśli tylko 5% tego czasu zaliczyć w godziny pracy przeciętnego amerykańskiego właściciela telefonu typu smartphone i pomnożyć przez równie średnią stawkę godzinową tegoż, która wynosi około 35 dolarów (według Pew)... otrzymujemy kwotę około półtora miliarda dolarów, które wypłacono, de facto, za grę w Angry Birds. To ponad 25% więcej niż przypuszczalna rynkowa wartość producenta gry, firmy Rovio.

Ptaki kosztują miliardyPtaki kosztują miliardy fot. Angry Birds Fanatic

5 innych ciekawych faktów na temat fenomenu Angry Birds:

1. Do końca 2011 roku grę pobrano ponad 300 milionów razy

2. W Ptaki grają głównie właściciele telefonów z Androidem, dopiero na drugiej pozycji plasują się miłośnicy jabłek

3. Według badań cytowanych przez Mashable , gra w Angry Birds relaksuje użytkowników i poprawia humor. Ponad połowa graczy zdradza objawy syndromu odstawienia, kiedy długo nie gra.

4. Samotni gracze (w odróżnieniu do żonatych/zamężnych) dziewięciokrotnie częściej odczuwają smutek grając w Angry Birds.

5. 12% z osób, które zagrały w Angry Birds ponad 25 razy zdecydowało się usunąć grę, aby przerwać spiralę uzależnienia, a kolejne 12% bardzo poważnie się nad tym zastanawiało, ale nie zdecydowało się na tak radykalny ruch.

Więcej o: