Podręczna 'chmura' z książkami - księgarnia zintegrowana z Dropboxem

Księgarnia Helion wpadła na prosty a funkcjonalny pomysł, który pozwoli mieć książki zawsze pod ręką i korzystać z nich na każdym.

Sklep pozwala na zintegrowanie swojego konta w ebookpoint.pl z Dropboxem - serwisem do przechowywania swoich plików w internecie. W ten sposób kupione książki można manualnie lub automatycznie przesyłać do tego serwisu. Aplikację pozwalającą na ściągnięcie książek z Dropboxa można zainstalować na telefonie, komputerze, czy tablecie. Jeśli więc zostawiliśmy czytnik w domu, a chcemy kontynuować lekturę wystarczy ją stamtąd ściągnąć. Jeśli np. często korzystamy z literatury specjalistycznej, można trzymać ją na takiej wirtualnej półce i ściągać w razie potrzeby.

Oczywiście z wielu księgarni da się ściągnąć książkę na dysk i wysłać na Dropboxa - jednak automatyzacja tego procesu wiele ułatwia. Wystarczy kliknąć przycisk i wygenerowany plik pdf, epub czy mobi zostanie przesłany do chmury. Mam nadzieję, że więcej księgarni udostępni takie rozwiązanie. Ideałem jest tu Amazon, który za pośrednictwem aplikacji pozwala na błyskawiczny dostęp do wszystkich zakupionych przez nas książek.

Więcej o: