Polacy bardzo aktywni w tworzeniu aplikacji na Windows Phone. A na inne platformy?

Najpopularniejszy system operacyjny wśród polskich twórców aplikacji na smartfony? Windows Phone.

Jak informuje Rzeczpospolita , polscy programiści stworzyli już ponad 3200 aplikacji na system Windows Phone. To bardzo dużo, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że to ciągle platforma o wiele mniejsza niż Android czy iOS. Skąd taka popularność? Eugeniusz Licznarowski z Microsoftu twierdzi, że:

Aktywność polskich deweloperów w Marketplace - zarówno studentów, jak i firm informatycznych - w znacznym stopniu stymulowana jest przez Microsoft.

Jednym ze sposobów na zwiększenie tejże aktywności jest choćby Imagine Cup, konkurs dla młodych programistów organizowany przez giganta z Redmond, w którym Polacy co roku biorą udział i często odnoszą niemałe sukcesy.

A jak wygląda sytuacja na innych platformach?

Polacy stworzyli około 650 aplikacji dostępnych na Android Market i około 700, które można znaleźć w App Store na iOS - tak przynajmniej wynika z danych podanych przez Marcina Krzoska, analityka z firmy IRCenter.

Windows Phone jest więc najpopularniejszym systemem mobilnym wśród polskich programistów. Ciekawe czy przełoży się to na zainteresowanie użytkowników...

dane dostarcza:

embed
Więcej o: