Google wciąż eksperymentuje z z paskiem nawigacyjnym

Pasek nawigacyjny Google może zyskać jeszcze inne oblicze. Firma przedstawiła nowy koncept, w którym obszar powiadomień znajdujący się z prawej strony paska przesunięto w dół.

Dzięki temu ma być jeszcze bardziej widoczny dla użytkownika przez co integracja z usługami Google takimi jak powiadomienia czy udostępnianie plików powinna być łatwiejsza.

Interfejs internetowego giganta wciąż ewoluuje. W grudniu pojawiła się w sieci wersja wyświetlająca z lewej strony czarne menu opuszczane z białej listwy. Ta odsłona paska nie trafiła jednak na stałe do przeglądarki.

Obecnie listwa jest czarna, ikonki powiadomień znajdują się z jej prawej strony, a menu nie wysuwa się z góry. Jeśli chcielibyście zobaczyć, jak wygląda eksperymentalny interfejs użyjcie trybu deweloperskiego swojej przeglądarki. Sposób zaczerpnęliśmy ze strony thenextweb.com.

- należy otworzyć stronę google.com

- wejść do trybu deweloperskiego (Chrome CTRL + SHIFT + I, Firefox CTRL + SHIFT + K, Internet Explorer F12, Safari CTRL + ALT + I )

- skopiować poniższy kod i wkleić go do konsoli

document.cookie="PREF=ID=381502750b6e9119:U=aaee74aefea7315a:FF=0:LD=en:CR=2:TM=1328391998:LM=1328392000:S=yPtlCgLbEnezu5b4; path=/; domain=.google.com";window.location.reload();

- potwierdzić przyciskiem Enter - nowy pasek powinien się pojawić. Alternatywna metoda opisana jest pod tym linkiem .

Nasza przeglądarka początkowo uparcie odmawiała współpracy jednak w końcu się udało. Jak bardzo zmiany ułatwiają korzystanie z usług Google? Czekamy na wasze opinie.

Więcej o: