Nokia największym producentem smartfonów z Windows Phone

W ostatnim kwartale 2011 roku Nokia sprzedała 0,9 miliona smartfonów z Windows Phone. To czyni ją największym producentem sprzętu z mobilnym systemem operacyjnym Microsoftu.

Nokia późno dołączyła do grona producentów sprzętu z Windows Phone, bo dopiero w październiku ubiegłego roku zaprezentowała swoje pierwsze smartfony z tym OS-em .Wystarczył jednak tylko kwartał, by wyprzedziła pozostałych producentów. Tak przynajmniej wynika z badania przeprowadzonego przez firmę Strategy Analytics .

Analitycy dowodzą, że w ostatnim kwartale 2011 roku do sklepów i do operatorów dostarczono w sumie ok. 2,7 miliona smartfonów z Windows Phone. Z tego aż 0,9 miliona urządzeń miało na sobie logo Nokii.

Spodziewaliśmy się, że seria telefonów Nokia Lumia będzie sprzedawać się świetnie. Nokia nie szczędzi pieniędzy na promocję swoich urządzeń - pamiętacie, jak promowała Lumię w Londynie ? A widzieliście, jak promowała Lumię w Warszawie?

 

Wygląda świetnie, prawda? Dlatego nie dziwią świetne wyniki Nokii. Problem w tym, że w sumie Windows Phone ma wciąż bardzo mizerny udział w rynku mobilnych systemów operacyjnych. iSuppli szacuje, że w 2011 roku Android zdobył 47,4%, iOS 18% a Windows Phone 1,9% udziału w rynku.

Analitycy wskazują jednak, że do 2015 roku dużo się zmieni. Android wciąż będzie na pierwszym miejscu, z drugiego zaś zepchnięty zostanie iOS i to właśnie przez mobilny OS Microsoftu. Czy tak się stanie - zobaczymy. Jeśli jednak przewidywania się potwierdzą, to z pewnością wielki udział w sukcesie Windows Phone będzie mieć właśnie Nokia.

dane dostarcza:

embed
Więcej o: