MWC 2012: Sony pokazuje smartfony Xperia P oraz Xperia U

Japońska firma pochwaliła się w Barcelonie urządzeniami, które nazywa smartfonami nowej generacji. Czym wyróżniają się na tle konkurencyjnych rozwiązań?

Sony Xperia P

Sony Xperia PSony Xperia P fot. Sony

Sony Xperia P to smartfon z obudową wykonaną z jednego kawałka aluminium. Jest to zarazem pierwsze urządzenie, w którym znajdziemy opracowany przez japońską firmę, 4-calowy wyświetlacz Reality Display z technologiami White Magic oraz Mobile Bravia Engine.

Producent twierdzi, że ekran oferuje najwyższą jasność, niezależnie od warunków w jakich korzystamy z Xperii P. Smartfon posiada ponadto dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem 1 GHz, aparat fotograficzny o rozdzielczości 8 Mpix (rejestruje zdjęcia 3D) oraz wbudowaną pamięć flash 16 GB. Wykorzystuje on także technologię NFC.

Zaprezentowane urządzenie pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 2.3 (Gingerbread), a aktualizacji do wersji 4.0 (Ice Cream Sandwich) możemy się spodziewać w drugim kwartale 2012 roku. Xperia P dostępna będzie w kolorach srebrnym, czerwonym i czarnym. Do sklepów trafi ona w drugim kwartale tego roku.

Sony Xperia U

Sony Xperia USony Xperia U fot. Sony

Model Xperia U to natomiast urządzenie z dwurdzeniowym procesorem taktowanym zegarem 1 GHZ, aparatem fotograficznym 5 Mpix (rejestruje zdjęcia 3D) oraz 3,5-calowym wyświetlaczem Reality Display z technologią Mobile Bravia Engine.

Smartfon nastawiony na rozrywkę oferuje także technologie xLoud oraz Sony 3D Surround Sound, które mają dostarczać czysty, wyraźny i mocny dźwięk. Ciekawostką jest tu przezroczysty element rozświetlający się, by upodobnić obudowę urządzenia do koloru oglądanych zdjęć. Telefon posiada także wymienne nakładki z różnymi motywami graficznymi.

Ta nowość od Sony działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android 2.3 (Gingerbread). Aktualizacji do wersji 4.0 (Ice Cream Sandwich) można się spodziewać w drugim kwartale tego roku. Smartfon będzie dostępny w kolorach białym lub czarnym i będzie posiadał w zestawie różowe i żółte nakładki na podstawę. W sklepach powinniśmy go zobaczyć w drugim kwartale tego roku.

Sony Xperia USony Xperia U fot. Sony

dane dostarcza:

embed
Więcej o: