MWC 2012: Jesteśmy na targach. Nasze oczekiwania

Targi Mobile World Congress należą do moich ulubionych branżowych wydarzeń w ciągu roku. To właśnie podczas MWC większość producentów demonstruje swoje najnowsze urządzenia. A w tym roku jest na co czekać.

Spodziewam się przede wszystkim całej gamy urządzeń z Androidem, w tym cz ęści działającej pod kontrolą najnowszej wersji mobilnego OS-u Google - 4.0. Smartfonów działających pod kontrolą Ice Cream Sandwich jest wciąż tak niewiele, że czekam z niecierpliwością na to, jak wykorzystają go różni producenci.

Liczę także na możliwość sprawdzenia w akcji LG Vu: (czyt. "Wju"), czyli odpowiedzi LG na Samsunga Galaxy Note. Vu: wyposażony ma być w 5-calowy ekran o panoramicznych proporcjach, a system operacyjny to oczywiście Android. Przedstawiciele LG powiedzieli nam, że podobnie jak Galaxy Note, Vu: może być obsługiwany rysikiem. W przeciwieństwie zaś do konkurencji, w produkcie LG nie znajdziemy schowka stylusa , znajdziemy za to obsługę LTE. Ciekawa jestem, czy odrobinę mniejszy od Note'a Vu: będzie wygodnie leżał w dłoni. No i czy zmieści się w kieszeni spodni.

MWC 2012: Jesteśmy na targach.MWC 2012: Jesteśmy na targach. fot. Joanna Sosnowska

Czekam na nową Lumię od Nokii, działającą pod kontrolą Windows Phone, która zapowiadana jest jako urządzenie niedrogie, ale warte uwagi. Ciekawe, jak połączenie takich cech sprawdzi się w praktyce (i czy obudowa będzie skrzypieć tak, jak w Lumii 710).

Z pewnością odwiedzę stoisko chińskich producentów, ZTE oraz Huawei, którzy zapowiadają naprawdę ciekawe urządzenia.

Tradycyjnie na MWC nie znajdziemy produktów firmy Apple; koncern z Cupertino nie lubi dzielić się światłem reflektorów, więc swoje produkty prezentuje na swoich własnych konferencjach. W tym roku jednak nie będzie to jedyny nieobecny targów MWC. Według większości doniesień w Barcelonie nie zadebiutuje Samsung Galaxy S III, bardzo oczekiwana kontynuacja hitowej serii. Zostanie on najprawdopodobniej oficjalnie pokazany dopiero w marcu.

To krótka lista urządzeń, których najbardziej wypatruje. Liczę oczywiście jednak także na to, że producenci zaskoczą mnie czymś nietypowym i oryginalnym. Czy tak się stanie? Jeśli tak, to na pewno przeczytacie o tym na łamach Technologii.

Więcej o: