Kalejdoskop - reakcje świata na premierę nowego iPada

Wczoraj w San Francisco, firma Apple pokazała nowego iPada. Jak zostało odebrane to urządzenie? Czy eksperci przewidują, że tablet podbije serca ludzi na całym świecie? W jednym miejscu zebraliśmy komentarze i opinie najważniejszych światowych branżowych. Zobaczcie co mówią.

Androidowi trudno będzie zagrozić dominacji iPada - Wired

Do pewnego stopnia, Apple nadrabia straty w stosunku do tabletów androidowych już obecnych na rynku. Nowy Asus Eee Pad Transformer Prime jest dostępny już teraz z czterordzeniowym procesorem 1,4GHz i czipsetem Nvidia Tegra 3, a Samsung Galaxy Tab był królem - do dziś - wyświetlaczy tabletowych ze swoim Super AMOLED Plus.
Oczywiście, to wszystko nie ma już znaczenia w chwili, gdy Apple dorównał albo przebił te parametry. Prostota obsługi i ścisła integracja z wszystkimi rzeczami Apple sprawia, że producentom tabletów androidowych ciężko będzie rzucić wyzwanie dominacji iPada.

Wyzwanie nadejdzie w drugiej części roku kiedy wyjdą tablety z Windows 8 - BBC

Dyrektor wykonawczy Tim Cook twierdzi, że po raz kolejny Apple zdefiniowało stworzoną przez siebie kategorię. Firma zdominowała rynek, ale powinna mieć do czynienia z nowym wyzwaniem w drugiej połowie tego roku, kiedy do sklepów powinny trafić tablety działające pod kontrolą pełnej wersji Windows 8.

Na rynku nie ma żadnego produktu takiego jak ten - The Verge

Nie trzeba mówić, iż ekran urządzenia jest absolutnie oszałamiający. O ile nie przyjrzeliśmy się już każdej możliwej aplikacji na nowym iPadzie, zmodyfikowane aplikacje zainstalowane fabrycznie, jak i same ikony robią wrażenie na wyśietlaczu Retina. Tak jak w chwili, gdy po raz pierwszy zobaczyliśmy wyświetlacz iPhone'a 4, ekran nowego iPada (z rozdzielczością 2048x1536) jest oszałamiający. Krótko mówiąc, na rynku nie ma żadnego produktu takiego jak ten.

iPad 3iPad 3 fot. Apple

Jakość wylewa się tu na całej powierzchni, a tablet jest rozkoszny w użyciu - Slashgear

Nie ma wątpliwości, że oto jest tablet, w którego przypadku czuć, że jest to produkt wart 500 dolarów. Jakość wylewa się tu na całej jego powierzchni, a urządzenie jest rozkoszne w użyciu. Czy to powtórne nadejście tabletu? Oczywiście, że nie, ale jeśli nauczyliśmy się czegoś od iPhone'a 4S, to wiemy, że nie musi być.

Czekałeś na redesign? To się w końcu stanie. Nie bądź chciwy - TechCrunch

Kochałem czytać książki i magazyny na iPadzie. Kochałem na nim pracować i obrabiać zdjęcia. Czytanie zwykłego tekstu i oglądanie grafik nigdy nie było jednak wystarczająco dobre. Teraz jest. Ostrość jest tak dobra, jak się spodziewałeś, ale urządzenie poza tym jest z grubsza takie samo. Czekałeś na redesign? To się w końcu stanie. Nie bądź chciwy.

Ekran nowego iPada oszałamia. Tylko tyle powinieneś wiedzieć - CNet

Ekran nowego iPada oszałamia. Tylko tyle powinieneś wiedzieć o nowym iPadzie (tak, to jest jego nazwa). Tylko tyle i to, że ceny zaczynają się od 499 za wersję 16GB WiFi i 629za wersję 4G.
Zapomnij o niewielkich poprawkach i aktualizacjach, które Apple wprowadził do trzeciej generacji swojego tabletu. Szybszy procesor, obsługa sieci 4G, poprawiona kamera. Te rzeczy trzeba było zrobić. To rzeczy, które mógł zrobić każdy producent.

Apple prawdopodobnie nie musi zmieniać swojego tabletu, by przyciągnąć klientów - New York Times

Jak pokazuje historia, Apple prawdopodobnie nie musi zmieniać swojego tabletu, by przyciągnąć nowych klientów. Firma ogłosiła, iż nowy iPad trafi do sprzedaży 16 marca w cenie nie zmienionej od ostatniej generacji iPadów - 499 dolarów. Produkt będzie posiadał ekran zapewniający porównywalną jakość do iPhone'a 4S, ale o wyższej rozdzielczości od telewizorów HD.

Przeczytaj także:

Więcej o: