Kalejdoskop - są już pierwsze recenzje nowego iPada

Niektórzy dziennikarze na świecie już mieli okazję testować nowego iPada. Na kilka dni przed premierą tego sprzętu w sklepach, w sieci pojawiły się już pierwsze jego recenzje. Zebraliśmy najważniejsze cytaty z nich w jednym miejscu - sprawdźcie, co świat sądzi na temat nowego sprzętu Apple.

Nowy iPad powinien zostać nazwany "iPad 2S" - New York Times

W przeszłości Apple dodawało literę "S" do tych modeli iPhone'a, które nie były do końca nowe, ale zostały gustownie ulepszone (iPhone 3GS, iPhone 4S). I dokładnie o to chodzi w nowym iPadzie. Usprawnienia techniczne utrzymują poziom jego atrakcyjności na najwyższym poziomie (...) ale nie wyznaczają przy tym żadnych nowych kierunków.
Nowy iPad nie wprowadza niczego, czego nie widzielibyśmy wcześniej, czy to w iPhonie, czy w innych tabletach. Nie ma tu "i jeszcze jednej rzeczy" w stylu Steve'a Jobsa; Apple po prostu wzięło swojego, i tak już "gorącego", iPada i dodało do niego najnowszy wyświetlacz, baterię i technologie komórkowe.

Najbardziej spektakularny wyświetlacz jaki widziałem - AllThingsD

[Nowy iPad] Ma najbardziej spektakularny wyświetlacz, jaki kiedykolwiek widziałem w urządzeniu mobilnym. Firmie udało się ścieśnić cztery razy tyle pikseli co w iPadzie 2 na takiej samej powierzchni, twierdzi też, że ekran nowego iPada ma milion pikseli więcej niż telewizor HD. Ja wiem tylko tyle, że tekst jest dużo ostrzejszy, a zdjęcia wyglądają zdecydowanie lepiej.
Od momentu swojego startu w 2010 roku iPad jest najlepszym tabletem na świecie. Dzięki nowemu modelowi trzeciej generacji jego pozycja na tronie ciągle pozostaje niezagrożona.

Olśniewający, niewiarygodny, niezwykły - The Verge

Tak, ten ekran jest niezwykły. Jest olśniewający. Jest niewiarygodny. Nie przesadzam ani nie wyolbrzymiam faktów, kiedy mówię, że to z pewnością najpiękniejszy wyświetlacz komputerowy jaki kiedykolwiek widziałem.
(...) O ile jednak wszystkie usprawnienia w nowym iPadzie są cudowne, o tyle sam sprzęt nie oferuje niczego, co znacząco różniłoby się od możliwości poprzedniej wersji. Jeżeli ekran nigdy ci nie przeszkadzał, nie czułeś też potrzeby posiadania szybszego łącza ani lepszej kamery, to nie ma specjalnie powodu, by inwestować w nowy sprzęt.

Różnica zauważalna gołym okiem - The Telegraph

Skok wydajności nie jest aż tak znaczny, jak różnica między pierwszym a drugim iPadem, ale jest z pewnością zauważalny. Przy normalnym użytkowaniu wszystko wydaje się dzięki temu bardziej płynne, lepiej reaguje na użytkownika.
Jeśli od jakiegoś czasu wstrzymywałeś się z zakupem tabletu, to w takim razie powinieneś kupić ten. Moim zdaniem to najlepszy możliwy wybór. Obecni użytkownicy iPadów, którzy myślą o zakupie nowej wersji, powinni z pewnością rzucić na nią okiem. Różnicę zauważycie gołym okiem.

Steve Jobs byłby zadowolony - Slashgear

Steve Jobs byłby zadowolony z nowego iPada. Z ciężarem położonym na całościowe doświadczenie zamiast pojedynczych przechwałek poszczególnymi częściami, to uosobienie świata post-PC, który przewidywał założyciel Apple. (...) Apple nie potrzebuje kolejnej rewolucji, ono już jedną zaczęło, a nowy iPad wprowadza trochę świeżego powietrza do segmentu, którego i tak bez wątpienia jest królem.

Ogromny technologiczny krok naprzód - TechCrunch

Ponieważ nowy iPad wygląda pod wieloma względami dokładnie tak samo jak iPad 2, wielu osobom może się wydawać, że Apple zaczyna być zbyt zadowolone z siebie. Powiem wprost: nowy iPad to ogromny technologiczny krok naprzód. Ma z pewnością najlepszy wyświetlacz, jaki kiedykolwiek widziałem i jest czymś, co mogę mieć zawsze pod ręką i używać przez 10 godzin bez przerwy.
Więcej o: