Boeing stworzy wyjątkowego smartfona z Androidem. Dla rządu i wojska

Nie będzie miał skrzydeł i nie znajdziesz go w sklepie.

Boeing, firma której raczej nie kojarzymy z elektroniką użytkową, stworzy swój pierwszy smartfon z Androidem. Nie będzie to jednak "zwykłe" urządzenie, które znajdziemy w sklepach. Sprzęt powstaje na zlecenie amerykańskiego rządu i będzie używany właśnie przez niego i przez wojskowych.

Urządzenie nie zostało jeszcze pokazane publicznie, ale wiadomo, że zadebiutuje w drugiej połowie roku kalendarzowego. Niewiele wiadomo na temat jego specyfikacji technicznej, choć prawdopodobnie będzie używało Androida 2.3 Gingerbread. Na pewno będzie także dobrze zabezpieczone - mówi się o silnej enkrypcji danych i zabezpieczeniach biometrycznych. Co ciekawe, smartfon ma mieć dostęp do Android Market i aplikacji udostępnianych w usłudze.

Koszt jednego urządzenia tego typu ma być mniejszy niż konkurencyjnych rozwiązań. Oznacza to, że jego cena powinna być mniejsza niż 20 tysięcy dolarów. Przedstawicielka firmy Boeing skomentowała informacje o smartfonie krótkim: "Tworzymy urządzenie mobilne, które zasługuje na zaufanie i będzie służyło amerykańskiemu rządowi oraz sektorowi obronnemu. Wymagają oni wyższego poziomu bezpieczeństwa od tego, który oferowany jest w rozwiązaniach komercyjnych dostępnych na rynku".

[za: Android Community ]

Więcej o: