Szefowie Google i James Cameron chcą ruszyć z kosmicznym górnictwem?

Rozpocznie się nowy etap w podboju kosmosu?

"Stworzymy zupełnie nową gałąź przemysłu i nową definicję 'surowców naturalnych'" - takimi słowami opisuje swoją misję firma Planetary Resources. Czy wkrótce będziemy świadkami startu kosmicznego górnictwa?

Wszystkiego dowiemy się 24 kwietnia w trakcie konferencji zorganizowanej przez firmę. Póki co ujawniono, że wspierają ją postaci z dużym doświadczeniem i zapleczem finansowym. Są wśród nich Larry Page i Eric Schmidt z Google, reżyser James Cameron, syn znanego amerykańskiego polityka Rossa Perota, astronauta Tom Jones i były pracownik NASA, Chris Lewicki, który kierował misjami w amerykańskiej agencji. Szefem całej operacji jest natomiast pomysłodawca nagrody X Prize - Peter Diamandis.

I choć jeszcze nie wiadomo, czy rzeczywiście ogłoszone zostaną narodziny kosmicznego górnictwa, to wiele na to wskazuje. Planetary Resources zapowiada zresztą, iż sprawi, że nałożą się na siebie dwa bardzo ważne sektory - podboju kosmosu i zasobów naturalnych - które umożliwią dołożenie bilionów dolarów do światowego PKB. Brzmi intrygująco, prawda?

[za: The Verge ]

Więcej o: