Microsoft ulepsza swoją chmurę. SkyDrive pozwala teraz na zdalny dostęp do komputera

SkyDrive to wirtualny dysk Microsoftu. Do tej pory użytkownicy mogli za darmo korzystać z 25GB przestrzeni dyskowej. Koncern postanowił wprowadzić jednak zmiany. Spore zmiany. Pojawia się miedzy innymi specjalna aplikacja na Windows do zarządzania dyskiem, a także możliwość zdalnego dostępu do komputera.

Microsoft nie marnuje czasu. W ubiegłym tygodniu świat obiegła plotka, że Google ma zamiar wprowadzić własną odmianę dysku sieciowego, czyli Google Drive . Koncern z Mountain View oferować będzie podobno 5GB darmowej przestrzeni dyskowej.

Microsoft zmienia więc własny dysk sieciowy, SkyDrive. Jak czytamy na blogu poświęconym rozwojowi Windows 8, zmian będzie kilka. Co zmieni się przede wszystkim?

- Aplikacja na Windows

SkyDrive dla systemów Windows 8, Windows 7 oraz Windows Vista może być teraz dostępny z poziomu Windows Explorer. Dysk sieciowy pojawi się tam jako osobny folder. Aplikację można pobrać stąd .

- Zdalny dostęp

Jeśli użytkownik posiada aplikację SkyDrive na swoim domowym komputerze, to może mieć zdalny dostęp do jakichkolwiek plików przechowywanych na dyskach. Przed wyjściem z domu nie może jednak wyłączać komputera, a wprowadzić go w stan uśpienia.

- Zmiana pojemności

Teraz za darmo będzie 7GB powierzchni na dysku. To spora zmiana, do tej pory bowiem za darmo dostępnych było 25GB. Microsoft tłumaczy, że z powierzchni większej niż 7GB korzystali jedynie najbardziej zagorzali użytkownicy. W dalszym ciągu istnieje możliwość powiększenia konta o 20, 50 i 100 GB za opłatą odpowiednio 10, 25 i 50 dolarów na rok.

Osoby, które już od dawna korzystają ze SkyDrive mogą zachować swoje 25GB pojemności, jeśli klikną na ten link . Założone od wczoraj konta mają już pojemność 7GB.

- SkyDrive dla iPhone'a oraz Windows Phone

Aplikacje na te platformy istniały już od ponad roku, jednak także one zostaną zmienione. Użytkownicy będą mogli teraz przenosić pliki, zmieniać ich nazwy czy usuwać je ze SkyDrive także z poziomu urządzeń mobilnych. Dodatkowo aplikacja SkyDrive trafia także na iPada.

Zobacz wideo
Więcej o: