Założyciel Facebooka rejestruje się na Viddy. Przejęcie tylko kwestią czasu?

Akwizycja Instagram, popularnej aplikacji do robienia, upiększania zdjęć i dzielenia się nimi, przez największy portal społecznościowy świata, wywołało kilkanaście dni temu sporo szumu w Internecie. Niewykluczone, że Mark Zuckerberg planuje zakup analogicznego serwisu, skupionego na krótkich, maksymalnie 15-sekundowych filmikach - Viddy.

Ten portal, a także towarzysząca mu aplikacja na iOS, szturmem zdobywa serca internautów, podobnie jak czynił to (i dalej czyni) Instagram. Viddy niedawno skończył zaledwie rok, a już korzysta z niego przeszło 10 milionów osób. Baza użytkowników rozrasta się w zawrotnym tempie, zwłaszcza w ostatnich tygodniach (niektóre dane mówią nawet o 300 000 nowych użytkownikach dziennie), a niedawno poszerzył ją założyciel i prezes Facebooka, Mark Zuckerberg.

Zuckerberg zapisał się pod pseudonimem Zuck i umieścił filmik ze swoim psem w roli głównej , zatytułowany Baby Beast . Wideo polubiło już przeszło 1700 osób, zostawiono pod nim ponad 200 komentarzy, a Zuckerberga na Viddy śledzi już 2 tys. osób.

Rejestracja ojca Facebooka na Viddy nie stanowi oczywiście żadnej oficjalnej zapowiedzi, iż wkrótce dojdzie do jego przejęcia, niemniej taki ruch po zakupie Instagramu wydaje się wręcz naturalną koleją rzeczy. Kiedy mogłoby nastąpić ewentualne przejęcie? Trudno powiedzieć, być może toczą się już jakieś rozmowy w tej sprawie. Na tę chwilę pewne jest tylko, że Zuckerberg lubi Viddy i jego obecność na portalu zachęci dodatkowe osoby do rejestracji.

[Za: The Next Web ]

Więcej o: