7 założeń Windows 8

Co Microsoft chciał osiągnąć w swoim nowym systemie operacyjnym?

Amerykański gigant szykujący się do premiery Windows 8, przejrzał komentarze na temat wszystkich poprzednich wersji swojego systemu operacyjnego. Po przeanalizowaniu ich i skonfrontowaniu z najnowszymi trendami, firma sporządziła krótką listę wymogów dla Windows 8. Microsoft w siedmiu punktach wyjaśnia jaki powinien być ten system operacyjny. Oto te punkty:

  • Szybki i płynnie działający
  • Zapewniający długą żywotność baterii
  • Mający jak najwięcej aplikacji przygotowanych z myślą o nim
  • Posiadający dynamiczne kafelki
  • Sprawiający, że zaoszczędzimy czas
  • Umożliwiający przenoszenie "doświadczeń" między różnymi komputerami
  • Sprawiający, że nasz pecet stanie się urządzeniem, nie "komputerem"

Te siedem cech ma się wpasować w nowoczesne trendy, które Microsoft także zidentyfikował. Firma uważa, iż obecnie, komputer który nie jest połączony z Internetem przez całą dobę, jest już rzadkością. Microsoft twierdzi ponadto, że używamy swoich komputerów jako "urządzeń społecznych", a laptopy szybko stają się o wiele bardziej popularne od maszyn stacjonarnych.

Rozwijając wszystkie powyższe myśli, firma - ustami Jensena Harrisa - skomentowała Windows 8 w następujący sposób:

Wizja przyświecająca nam przy tworzeniu Windows 8 sprowadzała się do stworzenia nowoczesnego, szybkiego i płynne doświadczenia, które definiuje tę platformę na kolejne dekady w świecie przetwarzania danych. Doświadczenia, które wywraca do góry nogami to, jak ludzie myślą o laptopach i tabletach i roli tych urządzeń. Chcieliśmy stworzyć doświadczenie, które będzie pracowało tak jak my pracujemy, napędzimy nową klasę pecetów, które sprawiają, że jesteś dumny z tego, iż jesteś ich właścicielem i które uwielbiasz za to, że są częścią twojego życia.

Przedpremierową wersję Windows 8 może już testować każdy z nas. Czy osoby, które sprawdziły program opisałyby go właśnie takimi słowami?

[za: Slashgear ]

Więcej o: