Ten wpłatomat sam do ciebie przyjedzie. Wystarczy zadzwonić, albo...

Idea Bank uruchomił nową usługę dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. Mogą oni za pomocą dedykowanej aplikacji zamówić mobilny wpłatomat. Przyjedzie pod wskazany adres i pozwoli zdeponować pieniądze, które zostaną zaksięgowane na koncie w ciągu minut.

Pojazd, który widzicie na zdjęciu nie jest fotomontażem. To najnowszy pomysł Idea Banku przeznaczony zarówno  dla klientów indywidualnych jak i biznesowych. Mobilny wpłatomat można zamówić niczym taksówkę. Korzysta się z niego tak jak z każdego innego wpłatomatu - zdeponowane środki, według Idea Banku, są księgowane na koncie w ciągu minut.

Jak to działa

Mobilny wpłatomat można zamówić pod numerem telefonu 22 101 10 10 lub skorzystać z bezpłatnej aplikacji (dostępnej na Androida i Windows Phone). Mobilny bankomat powinien pojawić się pod wskazanym adresem niczym taksówka.

Pomysł na zwiększenie bezpieczeństwa?

Maksymalny czas oczekiwania na mobilny bankomat nie powinien przekroczyć trzydziestu minut. Przedsiębiorcy korzystając z usługi oszczędzają więc czas - mogą pracować oczekując na przybycie wpłatomatu. Transakcja wydaje się też być bezpieczna, bo podróżowanie po mieście z gotówką zawsze niesie ze sobą jakieś ryzyko.

Samochód, w którym znajduje się wpłatomat, jest monitorowany. Wpłata pieniędzy jest więc równie bezpieczna co w tradycyjny sposób.

Powodem uruchomienia mobilnego wpłatomatu są jednak przede wszystkim zwyczaje polskich przedsiębiorców.

Mimo ekspansji obrotu bezgotówkowego, polscy przedsiębiorcy wciąż rozliczają się głównie w gotówce. Badania przeprowadzone przez Idea Bank pokazały, że co trzeci właściciel firmy przyjmuje płatności wyłącznie w ten sposób. Pozostałe dwie trzecie badanych łączą płatności gotówkowe z bezgotówkowymi. Aż 80% badanych osobiście dostarcza pieniądze do banku, bardzo często robiąc to w godzinach wieczornych. - Przedsiębiorcy samodzielnie zawożący utarg do banku albo stacjonarnego wpłatomatu, tracą czas na podróż i pieniądze na paliwo. Nasza usługa ma na celu odciążenie ich z tego obowiązku - mówi Dominik Fajbusiewicz, członek zarządu Idea Banku i pomysłodawca mobilnego wpłatomatu na aplikację. - Jesteśmy pierwszym bankiem, który przyjeżdża z wpłatomatem do klienta - podkreśla. Korzystanie z wpłatomatu jest niezwykle proste i wygodne, a jednocześnie zwiększa bezpieczeństwo samego przedsiębiorcy i zarobionych przez niego pieniędzy. Dodatkowym atutem usługi jest to, że zachęca ona do lokowania pieniędzy na rachunku przedsiębiorcy, zwiększając jego szanse na otrzymanie kredytu w przyszłości.

- czytamy na stronie Idea Banku.

Multum innowacji

Pomysł Idea Banku wydaje się niezwykle innowacyjny, samochód również spełnia to kryterium. Mobilny bankomat umieszczono w BMW i3s o napędzie elektrycznym. Pomysł Idea Banku zauważono w jednym z zachodnich portali.

Pierwszy mobilny bankomat Idea Banku jest dostępny dla mieszkańców Warszawy. Przedsiębiorcy mogą go rezerwować na określoną godzinę. Jeśli w Warszawie pomysł się przyjmie Idea Bank obiecuje uruchomić usługę w innych miastach.

W tej chwili pomysł Idea Banku możemy traktować jako ciekawostkę, bo dostępność mobilnego wpłatomatu jest niezwykle ograniczona. Pomysł wydaje się jednak trafiony. Jego zrealizowanie na większą skalę będzie wymagać jednak potężnych nakładów - zakup samochodów, wynajęcie kierowców, osób nadzorujących logistykę z pewnością nie jest tanie. Miejmy zatem nadzieję, że mobilne wpłatomaty pojawią się w całym kraju. Wtedy pomysł można będzie uznać za wartościowy i w pełni innowacyjny.

Mobilny Wpłatomat - aplikacja bezpłatna (Android)

Mobilny Wpłatomat - aplikacja bezpłatna (iOS)

 
Więcej o: