YouTube, Netflix, Samsung korzystają z takich algorytmów. Polski serwis Filmaster.tv przejęty!

Polska firma Filmaster.tv, która stworzyła algorytmy pozwalające na tworzenie interaktywnej telewizji, została przejęta przez Samba.tv. Dowiedz się, jak wiele zawdzięczasz narzędziu Polaków.

Aktualizacja

Borys Musielak zdementował informację dotyczącą kwoty transakcji. Pozostaje ona tajemnicą. ***

Filmaster.tv to firma, o której na co dzień nie słyszymy, ale z usług której na co dzień korzystamy. Startup powołany do życia w 2008 stworzył system, który wykorzystując możliwości sztucznej inteligencji ocenia, jakie treści wideo zainteresują danego widza.

Innymi słowy gdy oglądamy filmy na YouTube lub Netflixie, korzystamy ze Smart TV, algorytmy podobne do tych napisanych przez Polaków, analizują nasze zachowanie i starają się dopasować treść serwisów do naszych potrzeb.

Z usług Filmaster.tv korzystać mogą serwisy internetowe, stacje telewizyjne, serwisy VOD, kina etc. W gronie klientów jest m.in. Samsung, w spółkę zaangażowana jest też firma założona przez specjalistę pracującego wcześniaj dla Vue Entertainment. Spółka będąca właścicielem Multikina była jedną z pierwszych, które doceniły algorytmy stworzone przez Polaków.

Dopasowanie zamiast spamu

Dzięki narzędziom Filmaster.tv użytkownik serwisów internetowych czy też kinoman ma szansę otrzymać spersonalizowaną listę rekomendowanych filmów. Filmów dobranych do osobistych upodobań.

Te same algorytmy, które służą tworzeniu personalizowanych rekomendacji mogą być też wykorzystane do tworzenia spersonalizowanych reklam. Jest to druga dziedzina, w której specjalizuje się Filmaster.tv.

Polacy przejęci przez amerykańskiego giganta

W specjalnym komunikacie Filmaster.tv potwierdził fakt przejęcia spółki przez giganta branży telewizyjnej na rynku amerykańskim. Samba.tv specjalizuje się w interaktywnej telewizji. Firma została założona, podobnie jak przejmowana właśnie spółka, w roku 2008. Jednym z założycieli Samba.tv jest Ashwin Navin, związany wcześniej z BitTorrentem.

Polscy użytkownicy mogą skorzystać z serwisu Filmaster.pl (powstał jeszcze przed Filmaster.tv). Dzięki serwisowi możemy sprawdzić, które z filmów powinny się nam szczególnie spodobać.

Telewizja przyszłości

To właśnie dzięki narzędziom stworzonym przez polski serwis telewizja, serwisy wideo, mają  szansę być naprawdę interaktywne i dopasowane. Wciąż znajdujemy się w fazie "przejściowej", gdzie stary model telewizji już się nie sprawdza, a nowy model, którego przykładem jest chociażby Smart TV, nie jest jeszcze dopracowany. Twórcy treści, producenci sprzętu i właściciele serwisów internetowych zaczynają jednak rozumieć, że bez oddania użytkownikowi większej kontroli nad tym co ogląda, szeroko pojęta branża rozrywkowa nie będzie mogła się obejść. To dobrze, że Polacy mają istotny udział w tej rewolucji.

O przejęciu Filmaster.tv poinformował nas założyciel i szef spółki Borys Musielak . Oprócz kina zajmuje go również marketing i startupy, które mocno wspiera.

Borys Musielak wyjaśnił dlaczego algorytmy tworzone przez Filmastet.tv są tak skuteczne.

Po wdrożeniu naszego systemu w ProSiebenSat.1 udało się sprawić, że ok. 50% więcej osób zaczęło oglądać kolejny rekomendowany film po skończeniu aktualnego. Ogólnie technologia powoduje, że ludzie oglądają więcej i są bardziej zadowoleni - trafiają na coraz ciekawsze treści.

Uzyskaliśmy też odpowiedź na pytanie dlaczego polska firma postanowiła związać się z nowym partnerem.

Samba.tv ma swoją technologię wdrożoną na ponad 50 milionach telewizorów w ponad 100 krajach. Ta liczba szybko rośnie. Nasz zespół pomoże nowej firmie zautomatyzować rekomendacje treści, a także reklam tak, żeby użytkownicy byli bardziej zadowoleni.
 
Więcej o: