Wspomóż uchodźców i imigrantów w potrzebie. Google podwoi twoją darowiznę

Google aktywnie włącza się do programu pomocy uchodźcom i imigrantom. Do tej pory firma przekazała na ten cel milion euro. Nie poprzestała jednak na tym - postanowiła zebrać kolejne 5 milionów, które obiecała... podwoić.

Google organizuje globalną akcję zbierania środków na pomoc uchodźcom i imigrantom. Za pomocą specjalnej strony możemy przekazać wybraną przez siebie kwotę (od 10 do 200 zł). Celem Google jest zebranie od darczyńców pięciu milionów euro. Po uzbieraniu tej kwoty firma dołoży drugie tyle - na konta organizacji niosących pomoc uchodźcom i imigrantom trafi więc łącznie dziesięć milionów euro. Do tej kwoty należy doliczyć jeszcze kolejny milion, który Google już przekazał.

Fot. Google

"Darowizny zostaną przekazane bezpośrednio organizacji "Network of Good", która następnie rozdzieli je między cztery organizacje non-profit zapewniające pomoc uchodźcom i imigrantom. Organizacje te pomagają zaspokoić podstawowe potrzeby tych osób. Zapewniają im m.in. schronienie, jedzenie, wodę i pomoc medyczną oraz dbają o ich prawa i bezpieczeństwo" - wyjaśnia Google.

I deklaruje

"Google pokryje wszystkie opłaty manipulacyjnego dzięki czemu 100% Twojej darowizny trafi do potrzebujących".

Firma wyjaśnia też bardzo klarownie powody włączenia się do akcji ratowania uchodźców i imigrantów.

"Gdy pojawia się taki kryzys jak obecnie w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, wszyscy chcemy jakoś pomóc. Zidentyfikowaliśmy organizacje humanitarne, których praca przynosi znakomite efekty. Chcemy ułatwić naszym użytkownikom irch wsparcie przez przekazanie darowizny. Dokładamy od siebie równowartość darowizn użytkowników (do wysokości 5 milionów euro), by zachęcić do większej ofiarności.

Fot. Google

Warto podkreślić, że akcja Google wspiera nie tylko tych uchodźców, którzy postanowili uciec do Europy. Pieniądze trafią również do prześladowanych mieszkańców Afryki i Azji. Dlatego warto włączyć się w program pomocy. Tym bardziej, że możemy mieć pewność, iż organizacje takie jak Lekarze bez Granic czy Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców wykorzystaną przekazane środki należycie.

Wspomóż uchodźców i imigrantów w potrzebie. Google podwoi twoją darowiznę.

 
Więcej o: