Nie wpisujcie tego adresu, jeśli używacie najnowszego Chrome

Najnowsza wersja przeglądarki Chrome reaguje w bardzo niecodzienny sposób na ciąg znaków, który wydaje się zwykłym adresem internetowym. Specjaliści od programowania próbują ustalić w czym tkwi problem. UWAGA! W tekście umieściliśmy wyraźnie oznaczony akapit. Najechanie na napis myszką spowoduje wywołanie opisywanego błędu - Chrome przestanie działać tak jak należy.

W sieci pojawiło się doniesienie, że najnowszą wersję przeglądarki Chrome może rozłożyć na łopatki wywołując specjalny, bardzo krótki adres internetowy. Nie trzeba nawet potwierdzać go klawiszem enter - samo pojawienie się ciągu znaków w aktywnym oknie powoduje, że Chrome przestaje działać jak należy - zawieszają się wszystkie karty.

Specjaliści od programowania próbują na forum Slashdot ustalić co jest przyczyną tak dziwnego zachowania Chrome. Na uwagę zasługuje fakt, że nawet jeśli użyjemy powyższego adresu w oknie incognito awarii ulegną wszystkie procesy, również te, które wyświetlają się w normalnych oknach.

Fot. Google

Zobacz wideo

Jeśli posiadacie najnowszą wersję przeglądarki Chrome lepiej nie wyszukujcie powyższego ciągu znaków w Google - przeglądarka przestanie działać. A jeśli naprawdę chcecie sprawdzić jak wygląda dziwny błąd w praktyce wystarczy najechać myszką na poniższy wers.

NAJEDŹ MYSZKĄ, BY CHROME PRZESTAŁ DZIAŁAĆ

Co jest problemem?

Problemem jest, według wstępnych opinii programistów Chrome , pewnego rodzaju zapętlenie. Adres jest tak naprawdę sprzecznym poleceniem dla przeglądarki. Zawiera jednocześnie znaki zmiany znaczenia adresu i argument. Znaków tych używa się tam, gdzie ma pojawić się na przykład spacja.

Więcej o: