Jak sprawdzić liczbę punktów karnych, gdzie jest Putin i 50 twarzy Greya - to tego szukaliśmy najczęściej w 2015 roku w Google

Polityka? Jaka polityka? W 2015 roku Polacy żyli 50 twarzami Greya, loterią paragonową i Eurowizją.

Google udostępnił właśnie listę fraz, które najszybciej zyskiwały popularność w 2015 roku . Teraz żyjemy głównie polityką i zamieszaniem związanym z Trybunałem Konstytucyjnym, ale w ciągu roku zaprzątaliśmy sobie głowę czymś zupełnie innym. Jak widać na poniższym zestawieniu, w ciągu ostatnich 12 miesięcy ważna była dla nas głównie rozrywka.

50 twarzy Greya - wiadomo, książka i film, które na całym świecie wzbudziły i zainteresowanie i kontrowersje. Librus Synergia to system e-dzienników, z którego korzystają szkoły oraz rodzice. Agar.io to banalnie prosta, ale jednocześnie ogromnie wciągająca gra . "Wspaniałe stulecie" to serial turecki, o życiu XVI-wiecznego otomańskiego władcy Sulejmana Wspaniałego, emitowany w TVP1.

 

Z listą globalną łączy nas zainteresowanie grą Agar.io oraz filmem Szybcy i Wściekli 7. Generalnie byliśmy jednak skupieni na własnym podwórku. Jeśli chodzi o wydarzenia, to rozmawialiśmy głównie o loterii paragonowej oraz wojnie w Syrii.

Przeczytaj też:  "Każdą prawdziwą innowację można opisać tak: to się nigdy nie przyjmie, to głupie". Wywiad ze strategiem przyszłości, Alexandrem Manu

Loteria paragonowa zyskała popularność nie bez powodu - organizowana przez Ministerstwo Finansów, a w puli znalazły się całkiem niezłe nagrody. Za to jeśli chodzi o wydarzenia, o których informacji poszukiwaliśmy w sieci, to mają one głównie charakter rozrywkowo - sportowy.

W Google tradycyjnie szukamy też odpowiedzi na pytanie "jak". W tym roku interesowaliśmy się głównie zaćmieniem Słońca, premierą Windows 10 i tym, jak ochłodzić mieszkanie w czasie trwającej w wakacje w całej Polsce fali upałów. Nieodmiennie interesuje nas też, jak głosować.

W ciągu roku dużo szukaliśmy też informacji o wszelkiego rodzaju dietach oraz kaloryczności różnych produktów. Pokazuje to, z jednej strony, że chcemy dbać o wygląd i o zdrowie, oraz że eksperymentujemy z nowymi produktami.

Ale także zadawaliśmy pytanie "gdzie".

Więcej o: