Jak założyć konto na Netfliksie? 10 prostych kroków

Największy serwis VOD na świecie wreszcie zawitał do Polski. Już od dziś każdy z nas może założyć swoje konto na Netfliksie i skorzystać z 30-dniowego okresu próbnego. Jak to zrobić? Oto 10 prostych kroków.

1) Otwieramy stronę www.netflix.pl . Niestety na tym etapie serwis wciąż dostępny jest jedynie w języku angielskim. Założenie konta nie powinno jednak stanowić problemu dla nikogo, kto choć trochę zna mowę Szekspira.

2) Po otworzeniu strony klikamy w czerwony przycisk "Start Your Free Month". Tak, dobrze się domyślacie - przez pierwsze trzydzieści dni z oferty Netfliksa możemy korzystać zupełnie za darmo. Bez haczyków i ukrytych opłat.

NetflixNetflix Netflix

3) Pora wybrać rodzaj subskrypcji. Mamy do wyboru trzy rodzaje planów abonamentowych:

  • BASIC - 7,99 euro - plan podstawowy; brak jakości HD; możliwość korzystania z serwisu na jednym urządzeniu; otrzymujemy dostęp do całej oferty; pierwszy miesiąc gratis.
  • STANDARD - 9,99 - plan standardowy; jakość HD; możliwość korzystania z serwisu na dwóch urządzeniach równocześnie; otrzymujemy dostęp do całej oferty; pierwszy miesiąc gratis.
  • PREMIUM - 11,99 euro - plan premium; jakość Ultra HD; możliwość korzystania z serwisu na czterech urządzeniach równocześnie; otrzymujemy dostęp do całej oferty; pierwszy miesiąc gratis.

NetflixNetflix Netflix

Po kliknięciu w wybrany "kwadrat" (BASIC, STANDARD, PREMIUM), wpisujemy nasz adres e-mail (którym będziemy logować się do serwisu) oraz wybrane przez nas hasło. Im trudniejsze, tym lepiej. Byleby tylko samemu o nim nie zapomnieć.

NetflixNetflix Netflix

4) Pora na wybór metody płatności.

"Ale jak to? Pierwszy miesiąc miał być gratis" . Owszem, rzeczywiście tak jest. Ale metodę płatności i tak wybrać musimy. Jeśli nie chcemy być później obciążeni żadnymi kosztami, to przed upływem 30 dni możemy anulować naszą subskrypcję w serwisie - bez żadnych konsekwencji. Można to uczynić w panelu użytkownika. Co więcej, na trzy dni przed końcem okresu próbnego Netflix sam przypomni nam o możliwości rezygnacji z usługi - za pośrednictwem maila.

W tym momencie polscy użytkownicy mogą korzystać z dwóch metod płatności

a) płatność kartą

b) PayPal

My zdecydowaliśmy się skorzystać z pierwszej możliwości.

NetflixNetflix Netflix

5) Wpisujemy kolejno: imię i nazwisko znajdujące się na naszej karcie, numer karty, datę ważności karty oraz trzycyfrowy kod CVV, znajdujący się na jej odwrocie. Na koniec, musimy jeszcze potwierdzić, że mamy co najmniej 18 lat i akceptujemy warunki regulaminu (z nim warto się również zapoznać). Wszystkie pola wypełnione? Pozostaje nam kliknąć w przycisk "START MEMBERSHIP".

NetflixNetflix Netflix

6) Udało się! Netflix wita nas na pokładzie. Klikamy w przycisk "CONTINUE".

NetflixNetflix Netflix

7) Teraz wybieramy, na jakich urządzeniach będziemy korzystać z serwisu. Niestety, póki co, polscy użytkownicy mogą korzystać jedynie z przeglądarkowej wersji Netfliksa. Wkrótce powinno się to jednak zmienić.

NetflixNetflix Netflix

8) Teraz możemy wpisać imiona osób, które będą korzystać z serwisu. Każda z osób otrzyma swoje indywidualne subkonto. Będzie mogła zarządzać ulubionymi filmami i serialami itd.

NetflixNetflix Netflix

9) Teraz Netflix poprosi nas o wybranie kilku ulubionych filmów i seriali. W ten sposób serwis przygotuje dla nas spersonalizowaną listę propozycji. Co wybrać? "Narcos"? "Breaking Bad"? "Jessica Jones"? Decyzja należy do was!

NetflixNetflix Netflix

10) GOTOWE - Miłego oglądania!

NetflixNetflix Netflix

Na koniec zła wiadomość dla fanów prezydenta Franka Underwooda. Na "polskim" Netfliksie nie znajdziemy serialu "House of Cards" oraz wielu innych popularnych seriali i filmów, które zobaczyć mogą nasi znajomi zza oceanu. Powód? Nieszczęsne blokady regionalne...

Więcej o: