Prezydent Andrzej Duda doceniony przez Zuckerberga. Chwalą go za aktywność w sieci

Prezydent Andrzej Duda deklaruje, że swój sukces wyborczy w dużej mierze zawdzięcza Facebookowi. I udowadnia, że wie, w jaki sposób posługiwać się największym portalem społecznościowym świata. Przynajmniej na tle innych polskich polityków.

Prezydent Andrzej Duda jest jednym z najaktywniejszych w świecie wirtualnym polskich polityków. Nie są mu obce ani Twitter, ani Facebook , ani wystąpienia w internecie. Dzięki usłudze Facebook Media, która śledzi dokonania m.in. polityków na Facebooku, wiemy jakie są główne cele prezydenta Andrzeja Dudy oraz jego osiągnięcia.

Czytaj też: Czy wyrwiemy się z pułapki braku innowacyjności?

Specjaliści od mediów, działający na rzecz prezydenta przyznają, że już podczas kampanii prezydenckiej aktywnie wykorzystywali Facebooka do kontaktu ze swoimi zwolennikami, przedstawiania planów wyborczych. Pierwszym wielkim sukcesem Andrzeja Dudy było wykorzystanie funkcji Live from Facebook Mentions do transmisji zaprzysiężenia. Oglądało ją na żywo, za pośrednictwem Facebooka, 700 tys. osób. Ten kanał komunikacji nadal jest wykorzystywany.

"Prezydent korzysta z Facebook Mentions jako kanału komunikacji, przekazuje za jego pomocą swoją prezydenturę "od kuchni", pozwalając pokazać to, czego tradycyjne media pokazać nie mogą" - czytamy na stronie Facebook Media.

Kolejne nagranie transmitowane na żywo obejrzało już 2,5 miliona osób - to wizyta w szatni reprezentacji Polski po meczu z Irlandią.

Dobre rezultaty

Obecność na Facebooku prezydentowi Andrzejowi Dudzie należy określić jako udaną - liczba polubień konta prezydenckiego na Facebooku wzrosła o 50 proc. odkąd zaczęto korzystać z Facebook Mentions. Nagrania umieszczane na Facebooku docierają do potężnej rzeszy odbiorców.

Fot. Facebook

Oczywiście zdarza się, że zbytnia otwartość na internet kończy się wpadką, tak jak to miało miejsce podczas wczorajszego podpisywania ustawy w wersji elektronicznej. Jak informuje Niebezpiecznik , w czasie transmisji mogło dojść do ujawnienia hasła, którym posługuje się pan prezydent.

Facebook, umiejętnie wykorzystywany, może być świetnym narzędziem dla polityków. Pozwala zdjąć maskę codziennej kurtuazji, pokazywać to, co w głównych mediach nie może się znaleźć, chociażby przez ich format. Facebook może być wykorzystywany do ocieplania wizerunku, prowadzenia dialogu społecznego.

Facebook może więc być skutecznym narzędziem informacyjnym - głównie dzięki nowym usługom takim,  jak transmisja wideo na żywo czy aplikacja Facebook Mentions , konkurująca wyraźnie z Periscope . Portal wyraźnie dojrzewa, czas by dojrzeli też jego użytkownicy.

Więcej o: