Na tym smartfonie możesz... przewracać kartki, jak w prawdziwej książce

Smartfony z elastycznym ekranem już istnieją na rynku. Ten jednak potrafi coś zupełnie nowego. Sami zobaczcie!

W sieci pojawiło się właśnie nagranie prezentujące nowy elastyczny smartfon. ReFlex, będący wciąż na etapie badawczym, można śmiało wyginać - nie dość, że mu to nie zaszkodzi to jeszcze pozwoli uruchomić szereg funkcji.

Czytaj też: Kupujesz telewizor? Zobaczy jakie trendy są godne uwagi w roku 2016

W smartfon, który korzysta z wyświetlacza LG (OLED), wbudowano też czujniki, które siłę wkładaną w wygięcie urządzenia przekładają na instrukcje. Odpowiednio wyginając urządzenie jesteśmy więc w stanie przewracać strony wyświetlanego ebooka - tak jakbyśmy to robili trzymając w dłoni prawdziwą książkę. Ten sam rodzaj interakcji umożliwia granie np. w Angry Birds.

Twórcy telefonu zadbali też o to, by użytkownik poczuł efekt wywieranego przez siebie nacisku poprzez odpowiednio dobrane wibracje. I właśnie w tej innowacji tkwi największa zaleta ReFlexa.

Nie jesteśmy jednak przekonani, czy tak działające urządzenie dałoby się wykorzystać jako normalny smartfon. Zarówno wygięty ekran smarfonu LG Flex 2, zagięte krawędzie Samsung Galaxy S6 jak i reagujący na siłę nacisku ekran w iPhonie 6s nie zrewolucjonizowały rynku. ReFlex może jednak wskazać nową drogę rozwoju dla urządzeń wyspecjalizowanych w jakichś konkretnych zadaniach. Miejmy nadzieję, że w przyszłości zobaczymy jeszcze ciekawsze zastosowanie ReFlexa.

 

9 aplikacji bez których smartfon to nie smartfon

Google Play

Via TechSpot

Więcej o: